הפניקס - חברה לביטוח

מרוצי איש ברזל ברחבי העולם

מרוץ איש הברזל הוא המרוץ הוותיק והתובעני ביותר בין מרוצי הטריאתלון המתקיימות בעולם, (מרוץ טריאתלון הוא מרוץ המורכב ממקצי שחייה, רכיבה על אופניים וריצה). מרוץ איש הברזל הראשון, התקיים בהוואי בשנת 1978 והפך ברבות השנים לאירוע ספורטיבי בקנה מידה עולמי, המושך רבבות משתתפים, צופים וכלי תקשורת. זהו מרוץ איש ברזל מפרך במיוחד הכולל שחייה במים סוערים, ריצה על גבי משטחי בזלת לוהטים ואל מול רוחות עזות.
מרוץ איש הברזל מפורסם אחר הוא מרוץ 'הבריחה מאלקטרז'. זהו מרוץ המתקיים מדי שנה בסן פרננסיקו באי אלקטרז הנודע לשמצה בשל הכלא הקשוח והמבודד שהופעל בעבר במקום. הקשיים הבולטים שבמרוץ זה הם המים המקפיאים שבהם שוחים המתחרים והעליות הרבות, ובכללן גרמי מדרגות, אותם הם עוברים בשלב הריצה.
עוד מרוץ מפורסם הוא מרוץ איש הצפון, הנערך בפיורדים בנורווגיה. תחילת המרוץ היא במימי הפיורדים הקפואים, וסיומו בקצה הפיורד, בגובה 1850 מטרים. למרוץ זה מתקבלים 200 מתחרים בלבד.
נזכיר גם את מרוץ הלייף טיים פיטנס הנערך במיניאפוליס שבארה"ב וידוע הן במספר המשתתפים הרב והן בפרסים הגבוהים הניתנים לזוכים, בשווי כולל של מליון וחצי דולרים.
בארץ מתקיימות כמה תחרויות טריאתלון כשמרכזיות שבניהן הן: הטריאתלון האולימפי והרשמי באילת,  טריאתלון תל אביב, טריאתלון הנשים של הרצלייה וטריאתלון חצי איש ברזל בעמק הירדן.
חשוב להסביר כי רוב המשתתפים אינם מנסים לזכות במרוץ אלא רואים את עצם ההשתתפות וסיום המסלול כניצחון אישי. לכן, אחוז ניכר מהמשתתפים אינם אתלטים מקצועיים ומוגדרים כחובבנים. בישראל רשומים 2000 חובבים באגודות הטריאתלון השונות והם נוסעים להשתתף או לצפות המרוצים המתקיימים בארץ ובחו"ל. התחרויות הקשות דורשות מן המשתתפים הכנה מוקדמת, מספר חודשים טרם המרוץ. אם אתם מעוניינים להשתתף באחד המרוצים המתקיימים בארץ,  יש להקפיד לעבור בדיקת רפואית מקיפה. בנו תוכנית אימונים יחד עם מאמן כושר מנוסה ומקצועי.  הקפידו על ציוד ספורט, כגון אופניים ונעלי ריצה המיועדים למקצוענים. זכרו שהמרוץ המפרך, כרוך בסיכון מסוים. אם אתם שוקלים להשתתף במרוץ המתקיים בחו"ל, הצטיידו בביטוח  רפואי הכולל כיסוי מיוחד לספורט תחרותי. אל תסתפקו בביטוח נוסעים רגיל. מומלץ  מאוד לעשות ביטוח המכסה גם את האופניים היקרות, ישראלים יכולים לרכוש ביטוח מתאים, ביטוח נסיעות לאופניים ב Trip4you. 

הצטיידו בביטוח נסיעות לחו''ל
מומלץ לעשות ביטוח נסיעות לאופניים
אל תסתפקו בביטוח נסיעות

 

צור קשר

עבור לתוכן העמוד