הפניקס - חברה לביטוח

טריאתלונים בעולם

 

ענף ספורט הטריאתלון, זוכה לאהדה רבה ברחבי העולם. הענף הוא למעשה שילוב של שלושה ענפי ספורט אתלטיים: שחייה, רכיבה על אופניים וריצה. כל  המרוצים ממושכים מפרכים, אם כי בדרגות קושי משתנות. מרוץ הטריאתלון הקשה מכולם הוא מרוץ איש הברזל המורכב מ: 3.8 קילומטרים של שחייה, 180 קילומטרים של רכיבה על אופניים ו42 קילומטרים של ריצה. זהו, כנראה, האתגר הספורטיבי הקשה ביותר המוכר כיום ואשר נערכות בו תחרויות מסודרות. המרוץ מוכר כענף אולימפי משנת 2000.
לישראלים המעוניינים להשתתף במרוצי טריאתלון ישנם הזדמנויות רבות, בארץ ובחו"ל, להשתתף.
בארץ מתקיימים מספר מרוצי טריאתלון: הטריאתלון האולימפי באילת, טריאתלון הנשים בהרצלייה, הטריאתלון של תל אביב וטריאתלון חצי איש הברזל בעמק הירדן.
בעולם הרחב מתקיימות אלפי תחרויות טריאתלון כשהמעניינות שבהן הן:
מרוץ איש הברזל בהוואי: זהו הטריאתלון הוותיק והמפורסם שהמציא, למעשה, את הענף בשנת 1978 עת התקיימה התחרות הראשונה.
מרוץ הלייף טיים פיטנס, גם הוא מרוץ איש ברזל  שנערך במיניאפוליס שבארה"ב וידוע במספר המשתתפים הגבוה ובפרסים הגבוהים הניתנים לזוכים, עד מליון וחצי דולרים בשווי כולל.
מרוץ הווילדפלאור הוא מרוץ חצי איש ברזל מפורסם המתקיים באגם סן אנטוניו בצפון קליפורניה.
מרוץ חצי איש ברזל מפורסם נוסף הוא המרוץ בקליר ווטר שבקליפורניה שנחשב משנת 2006 לאליפות עולם במרחק זה.
באירופה מתקיימים מרוצים חשובים בניס שבצרפת (4 ק"מ שחייה, 120 ק"מ רכיבה על אופניים ו30 ק"מ ריצה), ותחרות איש הצפון שבנורווגיה- תחרות איש ברזל בפיורדים.
חשוב להדגיש שרוב המשתתפים לא מנסים לנצח במרוץ אלא רק שואפים לסיים את המרוץ הקשה ולקבוע שיא אישי. לכן, רוב המשתתפים אינם ספורטאים מקצועיים ומוגדרים כחובבנים. בישראל רשומים 2000 חובבים המאוגדים בקהילות טריאתלון שונות והם משתתפים בתחרויות המתקיימות בארץ או בחו"ל. ספורטאי חובב המבקש להשתתף באחת התחרויות מחויב להיערך לכך מספר חודשים מראש. הוא חייב להכין את עצמו לתחרות הו בסדרות אימונים והן בידע מקצועי וזאת על מנת להימנע מפציעות  במרוץ הקשה. חשוב גם לזכור את העלויות הכספיות הנלוות, ציוד ספורט מקצועי, תוספי תזונה, כרטיסי תעופה וביטוחים. במקרה של נסיעה לחו"ל חשוב להקפיד על ביטוח רפואי הכולל כיסוי מיוחד לפעילות ספורטיבית ועל ציוד ספורט. ביטוח מתאים, ביטוח נסיעות לאופניים, ניתן לרכישה ב Trip4you. 

הצטיידו בביטוח נסיעות לחו''ל.
מומלץ לעשות ביטוח נסיעות לאופניים
אל תסתפקו בביטוח נסיעות

 

צור קשר

עבור לתוכן העמוד