הפניקס - חברה לביטוח

ביטוח אופניים - נקודות למחשבה לפני שיוצאים למסע על אופניים בחו"ל

על מנת שמסע האופניים שלכם יהיה מהנה, בריא ובטיחותי חשוב מאוד להגדיש זמן ומחשבה לתכנון טרם היציאה מהארץ.תנו  את הדעת על הנקודות הבאות:

1. יעד. בחירת יעד צריכה לשלב רצונות וחלומות מחד לצד שקילה וניתוח מאידך. ישנם גורמים רבים שצריך לקחת בחשבון, ברור שהנתונים הגיאוגרפים ועונות השנה יקבעו במידה רבה את דרגת הקושי, אך ישנם נתונים נוספים שיש להתחשב בהם כגון, אופי האוכלוסייה באזור, זמינות שירותי הצלה, סכנות תחלואה שונות, גנבות, סימון ברור של מסלולי רכיבה או העדרן, העדר מקומות לינה מוסדרים ועוד.

2. אופי המסע. האם המסע יהיה רכיבת שטח או כביש, כחלק מחופשה או טיול בפני עצמו. האם הלינה תהיה בשטח, בצימרים או במלונות? האם למסע יתלווה מדריך מקומי? האם לרכיבה יתלווה רכב לציוד ולמקרי חירום? האם המסע יהיה מתוכנן או "לפי הרגש"? כל אפשרות שתבחרו תחייב אתכם בהתארגנות רצינית מראש, בין אם מדובר בהזמנת מקומות לינה ושכירת רכבים ובין אם מדובר ברכישת ציוד שדאות מקצועי.


3. דרגת קושי. מי יוצא למסע? רוכבים מנוסים או טירונים, מספר יחידים או קבוצות גדולות, משפחות או קומץ חברים בדרגת כושר דומה? וכמה ימים המסע יימשך? צריך לעשות תאום ציפיות ויכולות לפני היציאה ולמנוע עוגמת נפש ומתחים לאורכו.

4. שמירת לילה. חשוב לגבש אסטרטגיה לגבי השמירה על הציוד. בשטחים ציבוריים בהם תנועה ערה של אוכלוסיה מקומית נושא הגניבות רגיש מאוד ומוכרחים לפקח בשבע עיניים על הציוד, אין ברירה ומוכרחים לבצע תורנויות שמירה. גם באזורים פחות רגישים, כגון במלונות או בשטח שומם קורים מקרי גניבה רבים. חייבים לקשור ולאבטח את האופניים ומומלץ ביותר לרכוש ביטוח אופניים לטיולים בחו"ל.


5. בריאות וכושר. חשוב שתצאו לדרך במצב בריאותי תקין, אם יש לכם ספקות או שאלות לגבי היכולות הפיזיות שלכם, בקשו מרופא המשפחה הפניה לבדיקת כושר גופני. מומלץ מאוד להיכנס למסגרת אימונים מספר שבועות לפני המסע וחובה להצטייד בביטוח לפני הנסיעה. קחו בחשבון תאונות אפשריות, החלקות ונפילות שעלולות לקרות בדרך.

6. לשכור או להביא זוג אופניים מהבית. במסלולים פופולאריים, בעיקר באירופה, ניתן לשכור אופניים טובות. רוכבים מנוסים יעדיפו לרכב על האופניים האישיות והמקצועיות שלהם. אך אם אתם מתכננים רכיבה רגועה, רק למספר ימים ואינכם רוכבים משופשפים ומצוידים, אופציית ההשכרה סבירה בהחלט.


7. אריזה. את האופניים יש לארוז לפני הטסתם. אתם יכולים לרכוש תיקי בד או תיקים קשיחים המיועדים לכך או לארוז אותם בקרטון של אופניים חדשים, פתרון נוח וזול. חשוב להקפיד על אריזה נאותה. פרקו את כל החלקים הפריקים מן השלדה והקפידו לעטוף ולקבע את כולם. אופניים ארוזים ברישול עלולים להיפגע בקלות בזמן הטיסה. זכרו לשמור את הקופסאות וניירות העטיפה לטיסת החזרה. תוכלו לאחסן אותן בשרותי שמירת חפצים, למשל בשדה התעופה, אם לא יתלווה אליכם רכב במסע.

8.  הכנות כלליות לפני מסע. אל תזניחו את ההכנות הכלליות המומלצות לפני כל יציאה מהארץ. הצטיידו בביטוח רפואי (כדאי גם ביטוח אופניים, כאמור). וודאו שברשותכם דרכון בתוקף וויזה. מומלץ מאוד להירשם בשגרירות הישראלית המקומית. אם אתם בשירות מילואים פעיל, הקפידו ליידע את היחידה.

סעו לשלום.

צור קשר

עבור לתוכן העמוד