הפניקס - חברה לביטוח

טיפים לטיול מאורגן בחו"ל

ישנם סוגי טיולים רבים בחו"ל. ישראלים רבים מעדיפים לטייל בחו"ל בקבוצות מאורגנות, או בטיול מאורגן פרטי – הכל עם מדריך טיולים. ישנם יתרונות רבים לטיולים מסוג זה, מכיוון שפעמים רבות אנו מטיילים במקומות שונים בעולם לבדנו, ואיננו מבחינים בכך שיש מקומות היסטוריים עם סיפורים רבים מאחוריהם. כאשר מטיילים עם מדריך טיולים, יש מישהו שיודע ובקיא באותו אזור, הוא מסביר על כל הדברים והאתרים שאנו נמצאים בהם.
מדריך הטיולים מתקשר עם הלקוחות שלו. הוא מתכנן את הטיול המושלם והמעניין ביותר ללקוח שלו. אם מדובר בטיול מאורגן פרטי, אזי לפני תחילת הטיול ועם תכנונו,  מסכמים הלקוח והמדריך מראש על תכנון הטיול היומי ועל התשלומים.

הנה כמה טיפים לטיול מתוכנן מראש עם מדריך טיולים:
אם מקום המפגש עם מדריך הטיולים הוא בשדה התעופה, וודאו שהמדריך דואג ובודק את שעות הטיסה. ייתכן וחלו עיכובים, הקדמה בטיסה או אפילו ביטול הטיסה והוא צריך להודיע לכם מראש על כך. מדריך הטיולים צריך להיות ערוך ומוכן לקראת שינויים בטיסה והוא הראשון שצריך לדעת על כך. ימי הטיול שלכם בכל עיר ועיר ספורים ומדודים, כך שאם לא הייתם ערוכים לקראת שינויים בטיסה, הזמן עלול להתבזבז לחינם.

לעיתים, מדריך הטיול איננו מגיע איתכם מהארץ והוא כבר נמצא ביעד אליו אתם אמורים להגיע. במקרים מסוימים, המדריך יחכה לכם בלובי המלון אליו אתם צריכים להגיע. רצוי שהמדריך יוודא שבית המלון אמנם קיבל ואישר את הזמנתכם. לעיתים עלולות לקרות תקלות. במידה וחלה בעיה בהזמנה לבית המלון, מדריך הטיולים יחפש עבורכם בית מלון קרוב ברמה מקבילה.

בנוסף, ישנם מקרים בהם בתי המלון הם גדולים מאוד וכך גם הלובי שלהם. בררו  עם המדריך לפני הגעתכם את מקום המפגש המסוים במלון. קבעו נקודת מפגש שתהיה ברורה לשני הצדדים, לעיתים זה עשוי להיות מבלבל במקומות גדולים.

ישנם מטיילים אשר מעדיפים להיפגש עם מדריך הטיולים במקומות ציבוריים. במקרים כאלו, מדריך הטיולים צריך לוודא כי מקום המפגש ברור ומוגדר. עליו  לכוון את המטיילים ולהנחותם כיצד להגיע למקום המיועד אשר רצוי שיהיה מרכזי וקל לגישה. למדריך עצמו, כמו גם למטיילים, קשה להבחין האחד בשני, לכן מומלץ לקבוע  סימני זיהוי ולהודיע על כך מבעוד מועד.

כמובן, לא שכחנו, קיימים הטלפונים הסלולאריים. במידה והחלפתם את מספר המכשיר הסלולארי שלכם, ציינו זאת בפני מדריך הטיולים. כך יהיה זה ודאי שלא תהיה כל בעיה במפגש איתו בטיול. אפילו אם אינכם יכולים להתקשר מהנייד שלכם ליעדים בינלאומיים, גם שליחת מייל או מסרון יכולה להקל על התקשורת ביניכם.

לסיכום, לפני טיול מאורגן לחו"ל עם מדריך טיולים, מומלץ לשמוע חוות דעת לפני מכאלה שכבר עשו זאת בעבר. כדאי להיצמד לטיפים הנ"ל ולבדוק את כולם עוד לפני היציאה לטיול, כמו גם רכישת ביטוח נסיעות לחו"ל.
אנו, ב-Trip4You מאחלים לכם נסיעה טובה והנאה מיטבית מהטיול.

 

 

צור קשר

עבור לתוכן העמוד