הפניקס - חברה לביטוח

נסיעה לחו"ל עם הכלב שלכם

כמומחים לביטוח נסיעות לחו"ל לא פעם אנו נשאלים לגבי טיול לחו"ל עם הכלב. כל מי שיש לו חית מחמד כנראה התלבט לא פעם לפני צאתו לחוץ לארץ, לגבי צירופו של כלבו האהוב. רבים לא מבינים מהי הדרך הנכונה  לטייל עם הכלב בעת טיול בחו"ל. הטיול בלווית כלב עשוי לגרום אושר רב, במידה ותקפידו על הסידורים מבעוד מועד. מאידך תכנון לא נכון עלול להרוס את כל החופשה החלומית שחיכיתם לה.

להלן מספר הדגשים כפי שאספו עבורכם המומחים שלנו לביטוח נסיעות לחו"ל:

נקודות חשובות:
הקולר הוא אחד הדברים החשובים ביותר בכדי שכלבכם לא ילך לאיבוד, בטעות יילקח, או שיחשב לכלב שוטה. הכרחי להקפיד שהכלב יענוד את הקולר בזמן כל הטיול, עם פרטי הזיהוי שלכם, הטלפון שלכם בעליו והמצב העדכני של החיסונים שלו. לרוב הכלבים בישראל יש שבב אלקטרוני המותקן תחת העור. שבבים אלו מקלים בזיהוי ומכילים את כל הפרטים. במידה ולכלב שלכם אין את השבב הזה, אז שייתכן ועדיף לצייד אותו באחד לפני החופשה. אחרי טיפול בפרטים המזהים, רצוי לאלף את כלבכם לכמה פקודות בסיסיות. המטרה: שישמור על התנהגות נאותה במהלך הנסיעה. נקודה קריטית נוספת הינה נושא הלינה בזמן הטיול. כדאי לברר מראש האם בתי המלון שהזמנתם מאפשרים ארוח של כלבים.

הקפדה על כל הנ"ל תביא לתוצאה הבאה: הטיול עם כלבכם הנאמן יהפוך להנאה צרופה.

נסיעה דרך האויר :
לרוב הנסיעה בדרכי אוויר אינה הרעיון הטוב בנמצא. אף על פי שכלבינו האהוב לא נראה לנו כמטען, כך הוא נראה לחברת התעופה. לחיות המחמד תא המטען אינו מקום מלבב... גם הכלב הכי רגוע לא ייהנה לא מהרעש ולא מהצפיפות הרבה שם. לא צריך להסיק מכך שיש לפסול טיסות,אלא שצריך להיות מודעים לדבר. נוסעים המחזיקים כלבים שגודלם זעיר הינם ברי מזל כיוון שכמה מחברות התעופה מאשרות הטסת חיות בתוך תיק נשיאה. זאת בתנאי שהכלוב הינו קטן ויכול להיכנס תחת המושב או עליכם. חשוב  לברר את הפרטים הללו, טרם הזמנת הכרטיס, כדי לא להתאכזב.

טיסה יעודית לחיות :
ישנם יזמים שאהבתם לחיות הניעה אותם להקים חברות תעופה אשר משרתות חיות בלבד ובמחירים סבירים. בני אדם אינם מורשים על טיסות אלה והן מאפשרות לכלבים לטוס בתוך התא של הנוסעים. לרוע המזל טיסות אלה הן מצומצמות למספר יעדים ולא קיימות בכל מדינה. אם במהלך הטיול חשבתם לעבור בין מדינות, אז שווה לבדוק אם יש קיימת חברת תעופה לחיות שפועלת באזור.

תכנון עצירות :
תכנון נכון צריך לתכנן עצירות רבות כשמטיילים עם כלביכם. מומלץ לעצור בכל 3-5 שעות ולתת לכלבכם לעשות את הצרכים שלו, למתוח את רגליו ולשתות. רצוי להכין כתובות של מרפאות וטרינריות לאורך הנתיב ליתר ביטחון. לנסיעה עצמה הצטיידו בדברים בסיסיים כמו: מים, ממתקים לכלב, שמיכה שתגן על הריפוד, שקיות לאיסוף הפסולת, רצועה ואת המסמכים הרפואיים של כלבכם.

הלינה, האוכל והטיולים :
במידה ותכננתם ללון עם הכלב במלון וודאו מבעוד מועד אם הדבר בכלל תואם לכללים של המלון. המלון הרצוי לכלבים הוא אינו כזה המאפשר את כניסתם אלא כזה הרוצה בהם. מלונות מסוימים מציעים שירותים כמו: מיטות כלבים, טיולים בתשלום וגם רחצה, ניקוי וחפיפה. מלונות אחדים מבקשים מחירים מופקעים עבור השהות של הכלבים בתחפושת של מס יומי או פיקדונות. השרות אינו בהכרח יקר , ולכן חשוב לבדוק לגבי המחירים לפני ההזמנה. אחדים מן המלונות מספקים גם שרות של ארוחת בוקר במיוחד לכלבים. יש בשרות זה הקלה על המטייל וכן גם חיסכון כספי מסוים. הטיול עם הכלב שלכם יכול להיות חוויה מהנה. למרות זאת זכרו שישנם פארקים או מקומות ציבוריים שלא מאפשרים כניסה של חיות. חשוב לבדוק אם סוג הפארק שאתם הולכים אליו הוא ידידותי לכלבים ופתוח לחיות, כדי לא לפספס יעד נחשק או לקבל קנס.

הטיול עם הכלב יכול להיות חוויה מהנה לכל אחד שאוהב את החיית מחמד שלו.
תכנון נכון וגם הקפדה היא עובדה שחייבים לזכור ולבצע, ושאר הטיול הוא הבונוס.

כמובן שאסור לשכוח לדאוג לביטוח נסיעות לחו"ל, המותאם לצרכיכם האישים !

טיול נעים מצוות TRIP4You

צור קשר

עבור לתוכן העמוד