הפניקס - חברה לביטוח

טיול בבייג'ין - עיר הבירה של סין

עם גדילתה, התעצמותה והתפתחותה של בייג'ין, הפכה העיר למקום שוקק חיים ומוקד עלייה הן לתיירים והן לאנשי עסקים ויזמים. בעיר הבירה של סין, בייג'ין, נחשף העם הסיני אל המערב ולפיכך אל דוברי שפות זרות באשר הם. אך למרות זאת למיליוני האנשים הגרים בעיר עדיין אין את ההשכלה לתקשר עם הזרים הפוקדים את העיר. דבר זה מקשה על אינספור הזרים המגיעים אל העיר.

בייג'ין, עיר הבירה של סין, הינה  עיר המלאה באטרקציות ובאפשרויות בלתי נדלות של פעילויות אשר ישמחו כל תייר מערבי. בעשור האחרון  נפתחה סין בפני ישראל והתייר הישראלי ונהייתה זמינה ומזמינה יותר. הדבר מתבטא גם בקו הטיסה הישיר שמציעה חברת התעופה אל-על לבייג'ין. דבר זה מדרבן יותר ויותר ישראלים להגיע אל העיר המדהימה הזו, לתרבות ולעוצמה שמשאירה את חותמה בכל מבקר.

רחובות העיר בייג'ין הן לרוב שדרות ארוכות וישרות הבנויות שתי וערב. העיר מרושתת בדומה להרבה ערים אירופאיות וההתמצאות בה היא נוחה באופן יחסי. קל מאוד להגיע אל כל מקום אשר תחפצו בו, בתנאי שלא תתרחקו מן הרחובות המרכזיים. אם לא תיכנסו אל הסמטאות הסבוכות אזי תגלו  שהעיר מהונדסת ופשוטה למדי. כמו בכל עיר זרה, גם בבייג'ין, בטרם  היציאה מהמלון ודאו שהינכם נושאים עליכם את כתובת המלון בסינית ובאנגלית, ואת כתובת היעד שלכם. על ידי כך תוכלו להקל על נהג המונית, או כל עובר אורח, שכנראה לא ידע לתקשר איתכם בשפה אחרת. דבר חשוב אותו צריך לדעת, ואשר מאוד אופייני לבייג'ין, הינו שהשדרות מחליפות את שמן באזורים שונים שלהן. אותה השדרה יכולה להיקרא בשמונה ואפילו בעשרה שמות שונים. שימו לב לשם ה WAI (שער) המופיע בכתובות, בעזרתו כוונו את הנסיעה שלכם אם במונית, באוטובוס או ברגל.

בשנת 1974 נבנה ארמון הקיץ שנועד לשמש מקום נופש לקיסרים והוא אוצר בתוכו הרבה סיפורים מעניינים. גם סביבתו מזמינה ומאפשרת למטיילים להסתובב בסמטאות הסימטריות, בבתי התה ולשוט באגם הצמוד לו. היכל השמיים הוקם בשנת 1420 במטרה שיתפללו בו להשגת יבולים טובים יותר. אטרקציה פפולארית  נוספת היא  גן החיות של העיר בייג'ין שהוא אחד מהגדולים בעולם. כיכר טינמאן היא אתר שאף שוחר פוליטיקה לא יחמיץ בעד שום הון שבעולם. הכיכר היא עצומה ורוחבה כחמש מאות מטרים ממזרח למערב וכשמונה מאות מטרים מצפון לדרום. הכיכר יכולה להכיל כמיליון איש בבת אחת. סביבת הכיכר מרתקת אף היא, בצד הדרומי שלה נמצאת האנדרטה לגיבורי האומה וגם הקבר של מאו נמצא בקרבת האנדרטה, מוזיאון המהפכה הסינית, המוזיאון להיסטוריה הסינית והפרלמנט.

גולת הכותרת:
אין זה סוד שמאז ומעולם הייתה ונשארה חומת סין האטרקציה המדהימה והקוסמת ביותר. רק בשביל תמונה אותנטית ומרשימה יתעמת כל תייר עם המאמץ שבטיפוס הקשה עליה. אורך החומה הוא 6350 קילומטרים והאסטרונאוטים אפילו מדווחים כי היא נראית מתחנת החלל ללא שום מכשור. ואם בחומה העתיקה עסקנו אז שאי אפשר שלא להזכיר את העיר האסורה באותה הנשימה. העיר האסורה היא גם בגדר אתר שחובה לראות. העיר מונה תשעת אלפים חדרים ומשתרעת על 720 אלף מ"ר, מהם כ20 אחוזים של שטח בנוי. מה שבתקופות עתיקות ומרתקות שימש כארמון המלכותי משמש היום כמוזיאון של אוספים נדירים. ואם ראיתם את הארמון אז שעליכם לבקר בקברים של שושלת מינג העתיקה, אך דעו שרק קבר אחד פתוח למבקרים.

מחוץ לעיר:
בכל אזור אחר מחוץ לבייג'ין מומלץ להיעזר במדריך טיולים, להצטרף לקבוצה או לפחות לשכור מלווה דובר אנגלית. מי שבשבילו בייג'ין היא קרש קפיצה לעומקה של סין מוזמן לרשום לעצמו עוד כמה אתרים מומלצים. אתרים אשר במרחק של יום במכונית שכורה הם: מעון הקיץ של הקיסרים משושלת CHENGDE, המקום בו חומת סין פוגשת את הים ושמו QING-SHNGHAIPASS, SHENYANG  היא בירתה של הטטרים שחיו במאה השתים עשרה. בבירת הטטרים ניתן גם למצוא קברי קיסרים. אחד מהם הוא הקבר של מייסד שושלת QING במאוזוליאום הצפוני, ובמזרחי את של מייסד מדינת מאנצ'ו. נסו ליישם את הכללים והשאר היא הנאה צרופה.

ביקור בבייגין כמו בכל עיר אחרת בחו"ל מחייב רכישת ביטוח נסיעות לחו"ל ! אל תשכחו זאת !
נסיעה טובה !

צור קשר

עבור לתוכן העמוד