הפניקס - חברה לביטוח

טיול לגואטמלה

מתעניינים בטיול לגואטמלה ? בהנחה שהצטיידתם בביטוח נסיעות לחו"ל , כפי שנדרש כאשר נוסעים לחו"ל, הנה לשירותכם מידע אודותיה.

גואטמלה היא אחת המדינות המאוכלסות ביותר במרכז אמריקה, מלאה עצים והרים. פירוש השם גואטמלה הוא למעשה  'ארץ העצים'. לפני אלפי שנים הייתה זו ארצם של בני המאיה, ציוויליזציה עתיקה שיישבה את הארץ. כיום רוב התושבים הם הצאצאים של אותה תרבות עתיקה. שאר האוכלוסייה מורכבת מלטינוס ותערובות של בני המאיה והתרבות הספרדית. בירתה של גואטמלה הינה גואטמלה סיטי והמטבע נקרא קצאל. גם הדולר האמריקני הוא מטבע המשתמשים בו לעיתים קרובות והוא נסחר כמו המטבע הלאומי.

אם אתם מתכננים לבקר במדינה של בני המאיה העתיקים, אז שעליכם להכיר עובדות חשובות. עובדות אלה יעזרו לכם במהלך הטיול לחוות כמה שיותר מהמדינה היפה הזו.תמיד לפני ביקור במקום חדש חשוב לדעת ולהכיר את העבר וההווה של המדינה אותה אתם מבקרים. ידע מקדים על האנשים, הממשלה, המנהגים והאופי יעזרו לכם להסתדר. ידע מקדים הופך את הנסיעה לא רק לקלה יותר אלא גם ליותר מעניינת ומעמיקה.

הנה מספר עובדות על גואטמלה שיעזרו לך להסתדר בארץ העצים:
מיקומה של גואטמלה הוא במרכז אמריקה, היא תחומה בין הים הקריבי לאוקיינוס השקט. שטחה הוא 108,890 קמ"ר ובירתה היא גואטמלה סיטי. שתי ערים חשובות נוספות הן אסקווניטה וקוטסאלטנאנגו.

זוהי ארץ הררית ברובה, למעט באזור החוף הדרומי ובשפלות פטן הנמצאות בחלקה הצפוני של המדינה.
המדינות אשר גובלות לגואטמלה הן מקסיקו בצפון כמו גם במערב בעוד שבגבולה המזרחי גובלות בליז, אל סאלוודור והונדורס.

גואטמלה בעלת אקלים טרופי חם וכאשר מתקדמים אל עבר הצד המזרחי שלה נעשה האוויר יבש יותר.

ההיסטוריה מתחילה עם הציוויליזציה של בני המאיה העתיקים, לאחר מכן הגיע הכובש הספרדי בשנת 1524. בשנת 1839 עם נפילתם של הפרובינציות המאוחדות של מרכז אמריקה, גואטמלה הופכת לרפובליקה. השפה הרשמית היא ספרדית למרות שישנן 21 שפות של בני המאיה שגם כן מדוברות כמו גם שפות אחרות שמקורן לא מבני המאיה.

האוכלוסייה בגואטמלה מורכבת רובה מלדינוס, אך גם מלבני עור בהם בריטים, ספרדים, גרמנים, סקנדינבים וגם בעלי מוצא איטלקי.

במדינה ישנם כ 100 נהרות ו5 אגמים, 60 לגונות וכ4 ביצות. הנהרות העיקריים הזורמים במדינה הם מונטיגו, דולסה פולוצק, אוסומקינטה וסרסטון. האגם הגדול ביותר בגואטמלה הוא לאגו דה איזבאל והוא שוכן ליד החוף הקריבי.

בגואטמלה אין דת לאומית אך ישנן דתות מתבלטות ובהן הנצרות, הכנסייה הקתולית, הפרוטסטנטית וכן בעלי אמונות תפלות מתרבות המאיה.

אחוז הגברים אשר יודעים קרוא וכתוב עומד על 76 אחוזים והאחוז אצל הנשים הוא סביב ה 65 אחוזים.

גואטמלה ידועה באיכות האריגים ומוצרי הטקסטיל שמכינות הנשים וכן גם בקדרות ובגילופי העץ שלהם. הם נגנים טובים וידועים גם ביצור כלי נגינה אותנטיים. האנשים בגואטמלה מטורפים על כדור-רגל ולצד זה הם גם עוסקים ברכיבה על אופניים, כדור-עף, כדור-סל ומחניים.

האוכל בגואטמלה מאוד אהוב על ידי ילדים ויכול להוות אטרקציה בשבילם, כמו גם למבוגרים. אם אתם מחפשים את המאכלים הטובים של גואטמלה אז שאתם צריכים לנסות את ה טוסטאדאס גואטמלה ואת טורטיית התירס המטוגנת.
גואטמלה היא ארץ חקלאית שתושביה עוסקים בעיקר בחקלאות. הגידולים העיקריים הם של קפה, בננות וקני סוכר, אז תנסו ליהנות מהגידולים הטריים שם.

בגואטמלה מגוון מוזיאונים לבקר בהם כמו המוזיאון הארכיאולוגי האתני, הספרייה הלאומית ועוד.

אלה היו מספר עובדות על גואטמלה, על ההיסטוריה וההווה שלה.  אל תשכח לוודא שיש לל ביטוח נסיעות לחו"ל בתוקף, וכך כשתבקר בגואטמלה תמצא עניין רב במקום והידע הבסיסי יעזור לך ליהנות ולנצל את טיולך בחוכמה.

צור קשר

עבור לתוכן העמוד