הפניקס - חברה לביטוח

הנחיות לתזונה נכונה לקראת תחרות איירונמן

תחרות האיירונמן היא אחת התחרויות הקשות ביותר שאפשר להשתתף בהן.
על אף הקושי הן זוכות לפופלריות גבוהה גם בישראל. רק לפני מספר שבועות התקיימה תחרות איירונמן אילת בהשתתפות 550 ספורטאים בניהם גם ילדים.
הישראלים מגיעים גם לתחרויות באירופה ובמיוחד לאליפות אירופה (איירומן פרנקפורט) ואיירונמן אוסטריה.

אנחנו מציגים לשירותכם הנחיות לתזונה נכונה לקראת התחרות.

האימונים
הזמן המוקדש לאימונים יכול להגיע ל40 שעות בשבוע ולכלול 2-3 סבבי אימון מידי יום. כשצריך לשלוט בשלושה סוגי ספורט: ריצה, שחייה ורכיבה על אופניים אין הרבה ברירות אלא להקדיש זמן ניכר לאימון, הדורש מהגוף משאבי אנרגיה רבים.
לכן תזונה נכונה שתוביל להתאוששות מהירה לקראת האימון הבא מהווה מפתח להצלחה.

תזונה נכונה
מתאמנים רבים נוטים לפספס חלק מהארוחות עקב סדר היום התובעני שלהם. כתוצאה מכך הם עלולים לרדת במשקל, לסבול משברי מאמץ חוזרים והתקררות וכפועל יוצא, גם בשגרת האימונים שלהם.
בכדי למנוע חוסר איזון תזונתי שכזה, חיוני לתכנן מראש את זמני הארוחות כמו גם להחזיק בתיק שלוקחים לאימון חטיפי אנרגיה וחלבון, פירות, ורצוי גם כריך שהכנתם מראש.
כל אימון לרוב ירוקן את מאגרי ה'דלק' של הגוף – הגליקוגן שבשרירים ובכבד. יש לחדש מאגרים אלו בעזרת  צריכה מספקת של פחמימות מיד לאחר האימון.
מומלץ לשלב בין צריכת הפחמימות לצריכה מספקת של חלבון שיעזור לבניה מהירה של השרירים. הדרך הקלה והמהירה ביותר לעשות זאת היא באמצעות חטיפי אנרגיה המכילים את השילוב הזה מלכתחילה.

שתיה
באימון אינטנסיבי איבוד הנוזלים הוא עצום ועלול להוביל להתייבשות. הסיבה לכך היא לא רק האיבוד של המים, אלא גם של מלחים שונים ובראשם נתרן. אם איבודים אילו לא יושלמו בעת המנוחה, הספורטאי יתייבש בעת האימון הבא. התייבשות תפגע כמובן ביכולת להתאמן וחמור מכך, עשויה להוביל לבעיות בריאותיות קשות ואף לפגיעות מוחיות.
מומלץ לשקול את עצמך לפני ואחרי האימון בכדי להעריך את כמות הנוזלים שהפסדת במהלכו ולצרוך בהתאם מים או משקאות ספורט ומשקאות איזוטונים שרצוי להחזיק בתיק האימון שלכם.
כדאי גם לאכול חטיף מלוח כלשהו תוך כדי השתייה שישפר את האפקטיביות של החזרת הנוזלים האובדים לגוף.

אל תשכחו להצטייד לקראת הנסיעה והתחרות גם בביטוח אופניים לחו"ל

צור קשר

עבור לתוכן העמוד