הפניקס - חברה לביטוח

טיפים לתכנון טיול באירופה ברכבת

אחת הדרכים הרגועות והרומנטיות ביותר לטייל ברחבי אירופה היא באמצעות הרכבת. יותר ויותר ישראלים מבינים זאת ובוחרים באופציה הזו על פני השכרת רכב למשל. יחד עם זאת, בלי לזכור כמה נקודות חשובות בנוגע לטיול באופן הזה, אתם עלולים בקלות רבה להרוס לעצמכם את הטיול.
המומחים לביטוח נסיעות לחו"ל של טריפ4יו מגישים כמה טיפים חשובים לנוסעים ברכבת.

כסף – זכרו היטב, שלא כמו דרכים אחרות לטיול, כשאתם נוסעים ברכבת אין לכם דרך לעצור בעת הצורך ליד כספומט ולהוציא כסף. על כן מומלץ לוודא לפני הנסיעה שיש לכם מספיק מזומן בארנק עבור הנסיעה ועבור מקרי חירום.

אוכל ושתייה – כל מי שנוהג לנסוע ברכבות באירופה יאמר לכם שעל אף שזו דרך מהנה למדי לעבור בין ערים ומדינות ברחבי אירופה, ישנן בעיות חוזרות בנסיעות כאלו ובד"כ הן קשורות למזון ומים. בדיוק כמו שאין לכם דרך לעצור ליד כספומט במידת הצורך, כך תהיה לכם בעיה לעצור ליד מסעדה או מכולת כדי למלא את המצברים. כמה חטיפים בתיק ושניים שלושה בקבוקי מים יכולים למנוע הרבה בעיות מראש.
באופן דומה, כדאי שתיקחו עמכם טישו, סבון ומגבות נייר. כמו בארץ, גם באירופה השירותים ברכבת נוטים לחסוך באספקת הפריטים הללו. תוכלו למנוע סיטואציות לא נעימות במיוחד בעזרת החזקת המוצרים יקרי הערך אלו בתיקכם.

שינה ברכבת – אם יש לכם כרית מועדפת בבית, זה עשוי להיות רעיון לא רע בכלל לקחת אותה אתכם לטיול. הרבה אנשים עושים זאת לקראת חופשה במלון, אך רק מעט חושבים על כך כשהם מתכננים נסיעה ארוכה ברכבת. חבל, הכרית הזו עשויה להוות את ההבדל בין שנת לילה טובה, לבין ליל שימורים וקימה עם צוואר תפוס.

ביטוח נסיעות - נסיעה כזו עלולה להיות כרוכה באי נעימויות קלות. לכן חשוב שתגנו עליכם ותצטיידו בביטוח נסיעות לח"ל שהום את צרכיכם. לדוגמא: ביטוח נסיעות לנשים בהריון, ביטוח נסיעות למקרה של החמרה רפואית, ביטוח נסיעות לאנשי עסקים וכד'.

נופים – אחד היתרונות בנסיעה ברכבת, היא ההזדמנות לצפות בנחת נופים ומקומות יפים מחלונות הרכבת. אם אתם מעוניינים לנצל יתרון זה, שימו לב שאינכם רוכשים בטעות מקום ברכבת לילית.

תחנות ביניים – מן הסתם הרכבת תעצור בכמה תחנות ביניים בדרכה ליעדכם, אמנם העצירות הללו קצרות מכדי לאפשר לכם לנצלם לטובת אספקת מזומנים מהכספומט, אך זו עשויה להיות הזדמנות למתוח מעט את הרגליים. שימו לב כמובן שלא להתרחק מהקרון יתר על המידה, שהרכבת לא תצא לדרכה בלעדיכם.

בתכנון נכון ומעט הצטיידות מראש, נסיעה ברכבת עשויה להוות דרך מהנה וחוויתית לטיול באירופה.

 כמו בכל חופשה וטיול לחו"ל מומלץ להצטייד מראש גם בביטוח נסיעות לחו"ל לחו"ל.

צור קשר

עבור לתוכן העמוד