הפניקס - חברה לביטוח

עשר סיבות לטיול במזרח אירופה

כולנו אוהבים לטוס לחו"ל, וכולנו רוצים שהיעד הבא  שלנו יותיר אותנו נפעמים. המומחים לביטוח נסיעות לחו"ל של Trip4you מציגים לכם 10 סיבות לבחור במזרח אירופה כיעד מועדף לעונת הטיולים הקרבה.

האנשיםפראג - ביטוח נסיעות לחו"ל
בניגוד להרבה מדינות במערב אירופה, האוכלוסיה המקומית במזרח אירופה היא חמה וידידותית לזרים. המזרח אירופאים מפורסמים בהכנסת האורחים שלהם, זרים מוחלטים עשויים להציע לכם תה, ארוחה ואפילו לינה בביתם.

האוכל
סוגי המטבחים במזרח אירופה רבים ומגוונים. מהתפריט הים תיכוני, דרך המטבח הבלקני ועד לנזידים העשירים של המטבח הפולני. בל נשכח גם את הלחם השחור של אמא רוסיה. מה שבטוח הוא שלא תהיו רעבים במהלך החופשה שלכם.

המחירים
על אף שעלות המחיה הולכת ועולה גם במזרח אירופה, עדיין המחירים לא מתקרבים לנהוג במערב. זאת אולי למעט מוסקווה ומספר ערים נוספות. אפשר עדיין לאכול, לשתות, לערוך קניות, ולבלות במחירי רצפה. גם הטיסות זולות משמעותית מהטיסות למערב אירופה.

מזרח אירופה עדיין לא עברה אמריקניזציה והתמערבות
אמנם תמצאו מק'דולנדס פה ושם אך לצידו תעמוד גם קשישה שתנקה את המדרגות עם מטאטא תוצרת בית. את הפטריות עדיין קוטפים ביערות ולא בסופר. במחוזות מסויימים הלבוש המסורתי איננו רק תחפושת אלא נלבש גם בחיי היומיום. טקסים עתיקים מתרחשים בכיכרות הערים גם כעת.

מבחר נופים ותרבויות
הטבע במזרח אירופה מדהים ברב גוניות שלו, הן מבחינת הנופים והן מבחינת מזג האויר. אפשר להתחמם בשמש בים השחור בבולגריה, לטייל ברכס הרי טאטרה בסלובקיה, לבקר בערים הקפואות שבצפון רוסיה או לתפוס שלווה ביערות רומניה בקיץ.
לכל מדינה ומחוז ישנה תרבות מקומית ייחודית ועשירה, כמו גם היסטוריה ארוכה ומרתקת. תחזו בזאת בעצמכם בכל עיר וכפר שתהיו בו, ותשמעו זאת מכל אדם שתפגשו שם.

תחבורה ציבורית
מאחר שרכב פרטי פחות נפוץ במזרח אירופה מבמערב, התחבורה הציבורית הינה יעילה למדי. אפשר להגיע לכל מקום בעזרת רכבת, אוטובוס, מטרו, מעבורת או סירה. ישנן רמות משתנות של נקיון, נוחות וצפיפות בין סוגי התחבורה המוצעים.

היסטוריה
בכל רחבי מזרח אירופה ישנם מבנים עתיקים העומדים על תילם. כמעט בכל עיר וכפר יוגשו לכם מאכלים מסורתיים שנאכלים שם מזה מאות שנים. כמה מקומות לקחו את החוויה ההיסטורית אפילו רחוק יותר. למשל, מלון שלושת האחיות שבאסטוניה הוא למעשה מקבץ של בתים מהמאה ה14 או מסעדה בסגנון ימי הביניים בריגה. אך למעשה בכל מזרח אירופה אפשר עם קצת דמיון להיזרק אחורה בזמן.

מזכרות
אחת הסיבות לפופולאריות הגוברת של מזרח אירופה, הינה החפצים שניתן לרכוש שם בזיל הזול. כלי חרסינה, תקליטים, ספרים, צעצועים, עתיקות, בגדים, סלים, רקמה, כובעים מסורתיים וסיכות הם רק חלק מהחפצים שאפשר לקנות בשווקים המקומיים. זאת עוד לפני שהזכרנו אוכל ומשקאות מקומיים. אי אפשר לחזור עם מזוודה ריקה מטיול במזרח אירופה.

נגישות
תחת הכיבוש הסובייטי, מזרח אירופה היתה מקום מסתורי שלתיירים מערביים לא היתה גישה אליו.
לעומת זאת כיום, אין כמעט צורך בויזה בכדי לטייל ברוב מזרח אירופה. תושבי הערים מבינים אנגלית ברמה סבירה ותעשיית התיירות הולכת וצומחת.

לא לאורך זמן
תהליך תיעוש מזורז, התמסחרות, קפיטליזם גואה וגלובליזציה מסיבית שוטפים את מזרח אירופה. הקסם של העולם הישן ילך ויפוג לו ככל שהשנים יחלפו להן. הצ'יפס יחליף את הלחם הרוסי, כפרים ציוריים ימחקו מהמפה והתלבושות המסורתיות יעלו אבק במחסן.

המומחים לביטוח נסיעות לחו"ל של Trip4You ממליצים לכם לטוס עכשיו למזרח אירופה, כשהיא עוד ייחודית, יפיפה ומסבירת פנים.

צור קשר

עבור לתוכן העמוד