הפניקס - חברה לביטוח

"חיליק מגנוס" חילוץ והצלה

צוות איתור חילוץ והצלה בינלאומי "חיליק מגנוס"

חיליק מגנוס  ואשתו אסתי הם סוג של יחידת חילוץ בינלאומית של משפחה אחת. הוא המחלץ בפועל, היא מתחזקת את עמדת הדסק של יחידת החילוץ, שפועלת 24 שעות ביממה מתוך קרון רכבת מאובזר כהלכה, שנמצא בחצר ביתם ביישוב דקל. מגנוס עומד בראש יחידת החילוץ הממומנת על ידי הפניקס חברה לביטוח שתפקידה לאתר ולחלץ מטיילים שנעלמו בחו"ל.
מגנוס מחלץ מטיילים ממקומות נידחים בעולם. נקרא יותר ויותר לחלץ צעירים ישראלים שפשוט 'דפקו' לעצמם את הראש במסיבת סמים או בהילולת טראנס בחור נידח בעולם, במיוחד במזרח הרחוק – בתאילנד, בהודו ובנפאל.
 מאיפה מתחילים לחפש? ?לפעמים לא די ברצון טוב", אומר מגנוס. "הרבה פעמים יוצאות קבוצות גדולות של אנשים טובים, מתנדבים, אפילו אנשי יחידות מובחרות וסיירות. הם שוכחים שהדבר החשוב ביותר בחיפושים אחרי נעדרים הוא ידע וניסיון מצטבר, לא הכמות של האנשים ולא הנכונות שלהם לעבוד קשה".

כללי זהירות:
על איזה כללים חשוב במיוחד להקפיד?
"קודם כל - לשמור על קשר קבוע עם הבית ולתת לבני המשפחה פרטים מדויקים על המקומות בהם אמורים להימצא. שנית, לגבי יציאה לטרקים – לא לצאת לבד, לאסוף מידע על המקום שאליו יוצאים ולהשאיר מידע מדויק על המסלול המתוכנן.
"רצוי לא לחסוך כסף על אמצעי תחבורה ולא לנסוע בדרכים מסוכנות. החיסכון לא שווה את הסיכון. לנוסעים להודו – הנוף יפה גם מחלון האוטובוס, לא צריך לעלות על הגג. וחשוב מאד לוודא שהביטוח שרוכשים מכסה את כל הפעילויות שמתוכננות בחו"ל, כולל חילוצים ".

                                               

 

צור קשר

עבור לתוכן העמוד