הפניקס - חברה לביטוח

מדריך טיפים לנוסעים לחו"ל

כל מה שרצית לדעת על ביטוח נסיעות לחו"ל

נושא ביטוח הנסיעות לחו" ל סבוך ומבלבל.
על מנת להקל עליכם , מומחי Trip4you הכינו במיוחד עבורכם כתבה המבהירה את הנושא

ראשית יש להתייחס לנושא ביטוח הנסיעות לחו"ל של חברות האשראי:
חברות כרטיסי האשראי מספקות ביטוח נסיעות לחו"ל מסוגים שונים, שמסופקות בחינם ללקוחות המחזיקים בכרטיסים בינלאומיים. ביטוח נסיעות של חברות האשראי מוגבל ל- 45 ימי שהייה בחו"ל, כך שהוא אינו מתאים למי שמתכנן לשהות זמן ארוך יותר. לכן תמיד מומלת לרכוש ביטוח נסיעות דרך סוכנות ביטוח המתמחה בביטוח נסיעות לחו''ל.


שימו לב לכך שהביטוח נסיעות לחו''ל הנו בסיסי וההרחבה שלו היא על בסיס תוספת פרמיה. בדקו האם ביטוח נסיעות של חברת האשראי מתאים למצב רפואי קיים שלכם ולמשך נסיעתכם, וכן בדקו היטב האם עליכם להודיע לחברות טרם היציאה מהארץ- הודעה שלרוב מהווה תנאי מקדים לכניסת ביטוח נסיעות לתוקף.המידה ושכחתם להפעיל את ביטוח נסיעות לחו''ל שלכם. לא יהיה לכם כיסוי ביטוחי בחו''ל ותשארו ללא ביטוח נסיעות.

 

פרמטרים שונים לגבי ביטוח נסיעות לחו"ל
1. ביטול נסיעה
לעתים ביטול הנסיעה לחו"ל מכוסה בביטוח הנסיעות עקב סיבות המצויינות בפוליסה. הסיבות כוללות לרוב מוות של המבוטח ממחלה או מתאונה וכן מוות של המלווה, מוות או אשפוז של בן משפחה מדרגה ראשונה, מגפה או מהומות בארץ אליה נוסעים, ביטול טיסה מטעם חברת התעופה ועוד.
עקב קיום סעיף ביטול נסיעה, מומלץ לרכוש את ביטוח נסיעות לחו''ל כחודש קודם לנסיעה.
 
2. ביטוח מטען
כמובן שזהו אחד המרכיבים הבסיסיים של ביטוחנסיעות. אם אתם לוקחים איתכם לחו"ל חפצי ערך- מצלמות, תכשיטים וכו'- שימו לב לסכומי ביטוח נסיעות המוצעים בחברות הביטוח השונות. סכומי ביטוח המטען שונים בין חברה לחברה ולרוב ניתן להגדילם, בתשלום כמובן, עד סכום תקרה מסוים. כמובן שאם אתם מוסרים את המטען כמה ימים לפני הנסיעה הביטוח נסיעות צריך להיות תקף מאותו יום. דבר נוסף: כדי שלא תיקלעו לכפל ביטוחנסיעות, שימו לב שהמיטלטלים לא מבוטחים בביטוח תכולת דירה, תחת סעיף "כל הסיכונים לחו"ל".

3. מצב רפואי
ביטוח נסיעות לחו"ל בסיסי לא מכסה מקרה של החמרה במצב רפואי קיים. ביטוח נסיעות זה ניתן לרכוש אצל חלק מהמבטחים בתוספת פרמיה, אך אצל כל מבטח ישנן החרגות שונות וכדאי להשוות ביניהן כדי לבחור בביטוח נסיעות המתאים לכם. ביטוח נסיעות לחו"ל לא מכסה טיפולים שגרתיים כגון עלות תרופות שהנוסע נוטל באופן קבוע. כמו כן, המבטחים דורשים במקרים של החמרה במצב רפואי קיים, הצהרה של המבוטח שמצבו טרם הנסיעה היה יציב- ולא היתה החמרה במצבו בחצי השנה שלפני עריכת הביטוח.

שימו לב: אילו מצבים אינם מכוסים בביטוח נסיעות החמרה מצב רפואי קיים?


• הימצאות המבוטח בהמתנה לניתוח או לטיפול רפואי אחר.
• מבוטח שמצבו הוחמר בחו"ל לאחר המלצה של רופא שלא ייסע עקב מצבו הרפואי.
• תרופות וטיפולים אחרים שנקבעו לפני היציאה מהארץ
• טיפולים למחלה שלא היתה מיוצבת או שחלה בה החמרה בחצי השנה שקדמה לנסיעה
• שמירת הריון ולידה
• בדיקה לא שגרתית לצורך בירור רפואי
• בדיקה או טיפול הניתנים לדחייה עד לחזרה לארץ
• צנתורי לב, ניתוחי לב והשתלת איברים שלא נעשו בסמוך לאוטם שריר הלב שקרה בחו"ל.
• חולים בסרטן, באיידס ובכל מחלה שבגללה המבוטח עמד לפני התערבות רפואית.
• ישנם מבטחים שלא מקבלים לביטוח חולים במחלות כדוגמת: השתלת קוצב לב קבוע, אנגיוגרפיה (בלון),
דיאליזה MS ו- C.F

 

4. ספורט אתגרי
רוב המבטחים אינם מכסים פציעות ותאונות עקב עיסוק בספורט אתגרי כגון צלילה, סקי שלג, סקי מים וטיפוס הרים. לרוב כיסוי למקרים כאלה כרוך בביטוח נפרד לעיסוק בספורט אתגרי- ובתוספת פרמיה.

5. הריון
ביטוח נסיעות לחו"ל אינו מכסה סיבוכים בהריון. ברוב המקרים ביטוח נסיעות לחו"ל עם הרחבה להריון יינתן רק עד תום השבוע ה- 32 להריון ועד לגיל 39 של האשה ההרה. כמו כן, הרחבות לעיסוק בספורט חורף ובסקי אינן חלות על נשים בהריון. ניתן למצוא ביטוח נסיעות נסיעות נפרד לכיסוי סיבוכי הריון, שמשתנה בין הפוליסות השונות.

6. גיל המבוטחים
פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל מסוימות מגבילה את גיל המבוטחים- לרוב ילדים אינם מכוסים וכן אנשים מבוגרים מעל גיל שישים. עליכם להתאים את הפוליסה לגיל הנוסעים. ישנן פוליסות נסיעות לחול המכסות הוצאות אשפוז רק עד גיל כלשהו, בפוליסות אחרות ישנן הגבלות לגבי מטען של ילדים, הגבלות גיל לגבי קיצור נסיעה וכו'. הגיל הוא משמעותי גם לגבי ביטוח ביטול השתתפות עצמית לרכב שכור. שימו לב לגילאים הנקובים בפוליסה לגבי הסעיפים השונים.

7. רכב שכור
ביטוח נוסעים לחו"ל לגבי רכב שכור בחו"ל אינו כולל הוצאות המבוטחות במסגרת ביטוח רכב חובה בחו"ל. ישנן פוליסות הכוללות ביטוח נסיעות על ביטול השתתפות עצמית במקרה של תאונה ברכב שכור.מומלץ לקרוא טוב את ההרחבה עד איזה משקל מכסה הפוליסה במקרה של נזק לרכב.

8. ארצות היעד
עלויות השירותים הרפואיים השונים משתנות בהתאם ליעד- למשל באירופה עלויות האשפוז דומות לעלויות בארץ בעוד בקנדה ובארה"ב העלויות הללו גבוהות יותר. בשל כך רצוי שהפוליסהשל ביטוח נסיעות תכסה סכום גבוה יותר להוצאות אשפוז אם אתם נוסעים לצפון אמריקה. אם אתם טסים דווקא ליעד אקזוטי יותר ומתכננים לטייל באזורים המרוחקים מערים גדולות ומבתי חולים, רצוי שהביטוח נסיעות שאתם רוכשים יכסה גם הוצאות הטסה לבית חולים בארץ באמבולנס אווירי. ישנן חברות המאפשרות רכישת פוליסת ביטוח נסיעות לחו''ל לכיסוי הוצאות הטסה רפואית לארץ, בתוספת פרמיה כמובן.

9. המשך טיפול ואשפוז בישראל
ביטוח נסיעות לחו"ל כולל בתוכו גם הוצאות המשך טיפול בארץ בעקבות מחלה או תאונה שקרו בחו"ל. כל פוליסה מציינת את מספר ימי האשפוז המכוסים בארץ ומגבלות נוספות, אך לפחות הפוליסות מכסות תקופת אשפוז ראשונית.

10. משך שהייה בחו"ל
רצוי לרכוש ביטוח נסיעות לחו''ל לתקופת שהייה מירבית ולקצר את תקופת הביטוח אם הקדמתם את החזרה. אם תרצו להאריך את ביטוח נסיעות שלכם בזמן שאתם בחו"ל תיתקלו בפרוצדורה מסובכת. זכרו גם שאם אתם מתכננים לנסוע לחו"ל לתקופה ארוכה, שמעל שנה, תיאלצו לרכוש ביטוח בריאות פרטי במדינת היעד ולא להסתפק בביטוח נסיעות.

 

שימו לב- ביטוח נסיעות לחו"ל אינו כולל את החריגים הבאים:
• מצב רפואי שהיה ניתן לצפות את הטיפול בו בזמן רכישת הפוליסה או בחצי השנה שלפני כן.
כאמור ניתן לרכוש הרחבה למצבים אלו בתוספת תשלום
• הוצאות לידה, לידה מוקדמת טיפול באם ובפג
• הוצאות הקשורות בתאונות ספורט אתגרי כמו טיפוס הרים, סקי שלג, סקי מים וצלילה.
לספורט אתגרי מומלץ לרכוש הרחבה.
• שהות בסנטוריום.
• הביטוח אינו מכסה פיזיותרפיה, טיפולים וניתוחים בחניכיים וכירופרקטיקה.
• ביטוח מטען לנסיעות אינו כולל עדשות מגע, משקפיים, חפצי אמנות ועוד.
• ביטוח המזווגות לרוב אינו כולל נזקי שריפה או גניבה.
• ביטוח המטען במקרים של גניבה מרכב או משמירת חפצים מכסה לרוב רק 15% מסכום הביטוח.
• נזקי רעידת אדמה מוגבלים בכל פוליסה.
• הביטוח אינו מכסה השתתפות פעילה במלחמה וכן טיסה שלא כנוסע בשירות טיסות.

שתהיה נסיעה נעימה ושקטה!

 

נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת ומקום - 09.7457046 או לרכישה און ליין 

צוות TRIP4YOU ביטוח נסיעות לחו''ל

 

צור קשר

עבור לתוכן העמוד