הפניקס - חברה לביטוח

ביטוח נסיעות לחו"ל- מה אומר החוק ?

הישראלים ידועים באהבתם לטיולים מחוץ לארץ: מחופשות סקי בחורף ועד דילים בתורכיה בקיץ, מטיולי תרמילאים במזרח ובדרום אמריקה ועד גיחות לפינות היפות של אירופה- כולם רוצים לטוס לחו"ל. וכולם גם רוצים לנסוע בראש שקט.
ייתכן מאוד שתופתעו לגלות שנושא ביטוח הנסיעות לחו"ל הוא נושא המעוגן בחוקי המדינה. המפקח על הביטוח הוא שקבע כללים לביטוח המטען וכן לכיסוי הוצאות רפואיות בחו"ל- זאת בעקבות בעיה רפואית או תאונה הקורות בחו"ל. החוק מתייחס גם לעניין קיצור או הארכת השהייה בחו"ל בשל המחלה או התאונה.
חברות ביטוח רבות הרחיבו את הביטוח הבסיסי על מנת שיכלול סעיפים נוספים. כאן כבר המגוון רחב מאוד ומומלץ לקרוא היטב את פרטי ביטוח נסיעות ולבחור לפי הצרכים והעדיפויות האישיים. סעיפים לדוגמא הם ביטוח אחריות כלפי צד ג', הוצאות העברת גופה, ביטוח תאונות אישיות, ביטוח למקרה ביטול של נסיעה, כיסוי לסיבוכי הריון, ביטוח למקרה החמרה במצב רפואי קיים, ביטוח ביטול השתתפות עצמית לרכב שכור ועוד ועוד. 

כאן המקום לציין שהשוק הישראלי עמוס בפוליסות ביטוח נוסעים לחו"ל מסוגים שונים- כל חברה מציעה ביטוח נסיעות שונה, לפי הדרישות הבסיסיות של החוק אך עם סכומים שונים לכל טיפול וכן הרחבות המשתנות מחברה לחברה. אם כך, נושא הביטוחים לחו"ל הוא נושא מורכב עבור אדם שלא מתמצא בתחום.

מה הם חובות המבטחים?
חברות הביטוח מחויבות על פי חוק:
- לפרט בפוליסת ביטוח נסיעות לגבי הוצאות רפואיות את הסכומים המירביים שהביטוח נסיעות לחו''ל מכסה עבור טיפולים ועבור   אשפוז בחול ובארץ.
- לציין מהן הזכויות של המבוטח באם הוא נדרש עקב תאונה או מחלה לטיפול רפואי בחו"ל וכן להמשך טיפול בארץ
- לפרט באיזה מצבים חברת הביטוח רשאית לדרוש הטסה של חולה לארץ לצורך קבלת טיפול רפואי בישראל.
- אם ישנה אבחנה בין תאונות דרכים לתאונות אחרות- יש לציין מהן זכויות המבוטח בכל סוג של תאונה.


שתהיה נסיעה נעימה ושקטה!

נשמח לעמוד לרשותכם

TRIP4YOU- ביטוח נסיעות

 

צור קשר

עבור לתוכן העמוד