הפניקס - חברה לביטוח

הימנעות ממחלות בחופשה או נסיעה לחו"ל

כמומחים לביטוח נסיעות לחו"ל נוכל לספר לך כי ישנם דברים רבים שיכולים להעיב על החופשה שלך. מטען אובד, צפיפות יתר באטרקציות תיירותיות, נהגי מוניות נוכלים, ומזג אוויר רע, הם כולם מכשלות שכיחות. אך מחלה היא, כפי הנראה, הגרועה מכולן. כל שאר הבעיות הן סוגים של חוסר נוחיות עליהם ניתן להתגבר, אך מחלה עשויה להיות מכשלה רצינית בפני כל תוכניותיך. גם אם הצטידת בביטוח נסיעות לחו"ל, באם תחלה, כל הזמן, הכסף וההכנות שהשקעת בטיול שלך, יהיו לשווא, והדבר היחיד שתוכל לעשות הוא להסתגר בחדר המלון ולנסות להחלים לפני הטיסה הביתה.

המקורות השכיחים של וירוסים בחופשה:

באופן לא מפתיע, שני המקורות העיקריים של וירוסים בחופשה הם מטוסים וחדרי מלון, ומשום כך חשוב לנקוט באמצעי זהירות חריפים יותר כאשר אתה טס וכאשר אתה משתקע בחדרך.

במטוס, כל האוויר בתא הנוסעים עובר סירקולציה (סחרור) מתמדת. פירוש הדבר הוא שכל החיידקים שהיו הנוסעים עשויים להביא עימם לטיסה, נדבקים ומתפשטים בהדרגה בחלל המטוס, ככל שהטיסה נמשכת. משום כך, טיסות ארוכות יותר מהוות את הסיכון הגבוה ביותר לחשיפה לחיידקים; ככל שהטיסה ארוכה יותר, יש לחיידקים זמן ארוך יותר להתפשט, לחדור לכל הפינות בחלל המטוס ולהדביק נוסעים.

אינני ממליץ שכולנו נפתח פוביית חיידקים בטיסות, אך ישנם דברים מסוימים שביכולתנו לעשות. הדבר החשוב ביותר הוא לשטוף את ידיכם באופן תכוף, ולהשתדל להימנע ממגע בעיניים, באף ובפה. רחיצת ידיים תכופה עשויה להיות משימה קשה במטוסים, לכן מומלץ להביא עימכם נוזל טיהור ידיים, המבוסס על אלכוהול בתיק הטיסה, ולהשתמש בו אחת לשעה. אמנם רכשת ביטוח נסיעות לחו"ל , אולם רצוי להישמר. הימנעו ממצב התייבשות, כלומר שתו שפע של מים והימנעו מקפאין ואלכוהול. החומרים הללו גורמים להתייבשות, הפוגעת במערכת החיסון.

וירוסים יכולים לשרוד עד 18 שעות. פירוש הדבר הוא שאם אדם חולה שהה לאחרונה בחדר המלון שלכם, עשויים עדיין להיות וירוסים בחדר כאשר אתם מגיעים לבית המלון, במיוחד על ידיות הברזים, מכשירי השלט רחוק, מתגי האור, טלפונים וידיות הדלתות. אם צוות המלון מתרשל במלאכת ניקוי חדרכם, אין דברים רבים שביכולתכם לעשות. עם זאת, מה שביכולתכם לעשות הוא לשטוף את ידיכם באופן תכוף. כמו כן, זהו רעיון טוב לעזוב את חדר המלון למספר שעות מיד עם הגעתכם. השאירו חלון פתוח. יש לקוות שעד שתשובו, החדר יהיה נקי מוירוסים.

הימנעות ממחלות נוספות:

מחלת ים
: מחלת ים מהווה בעיה למצטרפים לראשונה להפלגת נופש. אחדים סובלים ממנה מספר שעות בלבד, בעוד אחרים ממשיכים לסבול ממנה עד אשר הם חוזרים ודורכים על קרקע מוצקה. ברוב ספינות הנופש יש רופאים, שיוכלו לספק לכם תרופות להתמודדות עם מחלת ים, וכמו כן ביכולתכם להשתמש בתרופות אנטי-היסטמיניות או בדיסקים המשמשים להתמודדות עם מחלת ים. בנוסף, אנשים מסוימים הסובלים ממחלת ים טוענים שתה ירוק וג'ינג'ר עשויים להועיל.

חיידקי אי. קולי : שלשול נסיעות אינו מהנה אך למרבה המזל הוא חולף בתוך יום או יומיים. אם ברצונכם להימנע ממנו, הקפידו לאכול רק מזון שבושל באופן מלא, שתו מים מבקבוק, והישמרו מפני קוביות קרח.

מכת שמש : אם סבלתם אי-פעם ממכת שמש חמורה בחופשה, אתם כבר יודעים עד כמה מגבילה היא עשויה להיות. המפתח הוא מניעה: בכל פעם בה אתם מתעתדים לשהות בשמש, מירחו את הכמות הגדולה ביותר של קרם הגנה (בעל מקדם 30 לפחות) שביכולתכם לשאת. חזרו  על המריחה באופן קבוע לכל אורך היום. ואם בכל זאת נשרפתם, שתו שפע של מים והשתמשו בקרם אלוורה עד שהכאב יחלוף.

וכמובן - לבחור  ביטוח נסיעות לחו"ל המותאם ליעד הנסיעה.

נכתב בחסות  מומחה כלי דם

 

צור קשר

עבור לתוכן העמוד