הפניקס - חברה לביטוח

ביטוח נסיעות אופניים - טיול אופניים בחו"ל

חופשת אופניים כבר מזמן לא נחלתן של ספורטאים בלבד. ילדים והורים, רוכבים מתחילים או וותיקים, בעלי וחסרי ניסיון, לכולם מזומנות חבילות נופש על גלגלים המתאימות לרצונות שלהם וליכולות שלהם. ההתרחבות של הענף והתפרשותו כל פני חתכים חברתיים רחבים, העלו בצורה דרמטית את מספר הנופשים הבוחרים למצות את החופשה בצורה אקטיבית, ברכיבה על אופניים ומסעות אופניים בארץ ובחו"ל פופולאריים מאי פעם.

כאמור, הענף רחב ומתרחב  ומעלה את רף הדרישות ומגוון הצרכים של הלקוחות בהתאמה. המושג "רכיבת אופניים בחו"ל" מקיף מסעות של רכיבת שטח הכוללות קמפינג ולינה תחת כיפת השמיים, רכיבות כביש ארוכות החוצות מרכזים עירוניים ורכיבות המכונות רכיבות כוכב שהן גיחות קצרות טווח היוצאות מבסיס אם שיכול להיות, מחנה, צימר או מלון. כאמור, ההתייחסות המקצועית לתחום הרכיבה כבר אינה צרה כבעבר וגם צרכיהם של הרוכבים החובבים או בעלי משפחות, נלקחים בחשבון.


ההתעוררות של הענף והתמקצעותו חדדה גם את הנושא הבטיחותי הקשור בחופשות מסוג זה ואת הצורך בביטוחים מתאימים. הסיכונים ברכיבה מקצועית בתנאי שטח קשים ברורים וכן גם הסיכונים שברכיבה בכבישים עירוניים עמוסים אולם גם בזמן רכיבה זהירה במסגרת משפחתית עלולות לקרות תקלות, החלקות ונפילות. רוב התאונות הנגרמות מרכיבה על אופניים קלות למדי: שפשופים, חבלות, נקעים ושברים וההחלמה מלאה ומהירה. אך מה לגבי עלויות? ובכן, בבתי חולים מודרניים ומערביים, כאלה שתרצו שיטפלו בכם, ביקור בן מספר שעות בחדר מיון יכול לעלות אלפי שקלים ואפילו דולרים, אתם עלולים להיווכח שקיבוע שבר רגיל פשוט הוא למעשה הליך רפואי יקר להחריד.  תאונה בחו"ל היא עסק כואב, גם בכיס.

השכיחות הגבוהה יחסית של תאונות (גם אם קלות) מחייבת הערכות מיוחדת לפני הטיסה ורכישת פוליסת נסיעות מתאימה, כזאת שתיתן לכם ראש שקט וידיעה שלא תגיעו למצב של תת כיסוי במקרה של תאונה חס וחלילה.

תופעה נוספת, שכיחה אף היא, היא גנבות. ציוד הרכיבה שלכם יקר ואפילו יקר מאוד. אתם לא צריכים שיזכירו לכם כמה אלפי שקלים השקעתם בציוד היקר לכיסכם וללבכם. העובדה המצערת היא שקל מאוד לגנוב אותו: לכם יש אמצעי נעילה משוכללים ולפורצים, כלי פריצה משוכללים... אופניים היו מאז ומתמיד סחורה חמה בשוק הגנבות וזה לא הולך להשתנות בזמן הקרוב. זוהי תופעה חוצת יבשות ומדינות ונפוצה מאוד בכל סוגי מסעות הרכיבה, גם במקומות לינה מוסדרים, בצימרים או מלונות, קרו וקורים מקרי גניבה מאוד לא נעימים. מטעם זה, מומלץ מאוד שתבטחו את האופניים שלכם בביטוח אופניים לטיולים בחו"ל ותתגוננו מנזק כספי משמעותי במקרה של גנבה אפשרית בהחלט.

חופשה נועדה לאפשר לנו מנוחה ומרגוע, חופש מטרדות ומדאגות. כדאי לזכור את זה בשלבי תכנון החופשה כאשר שוקלים במה להשקיע את הכסף ועל מה כדאי לוותר. חשוב גם לזכור שתאונות ותקלות קורות, אפילו בחופשות. זה אף פעם לא נעים, אבל ביכולתנו לשלוט בתוצאות האירועים האלו, האם יהפכו לסיוט כספי או רפואי מתמשך או לזיכרון נשכח?

אם אתם חושבים לצאת לחופשה אקטיבית ומיוחדת על גבי אופניים, דאגו לפוליסות ביטוח איכותיות עבור כל אחד ממשתתפי המסע ועבור זוגות האופניים ורכבו בראש שקט.

 

צור קשר

עבור לתוכן העמוד