הפניקס - חברה לביטוח

לימודי סטודנטים בחו"ל

כמומחים של ביטוח סטודנטים בחו"ל אספנו לשירותכם מספר טיפים לתשומת ליבכם כאשר אתם שוקלים לנסוע ללמוד בחו"ל. אכן לימודי סטודנטים בחו"ל היא אופציה ריאלית ביותר כאשר שוקלים את דרישות הקבלה בארץ ואת העלויות הכרוכות בכך. זאת הסיבה שרבים בוחרים ללמוד לתואר מחוץ לישראל. כאשר אתם בודקים את האפשרות של לימודים בחו"ל כדאי שתתנו את דעתכם בנקודות הבאות.

  • בדקו היטב את המוסד האקדמי אליו נרשמתם. וודאו שהתואר אותו הוא מעניק מוכר בארץ. בדקו את מיקומו ביחס למוסדות אחרים ברשימות דירוג הידועות (Universities Ranking). מומלץ שתרשמו ל3-5 אוניברסיטאות וכך הבטיחו את קבלתכם למוסד כלשהוא. כך גם תהיה לכם אפשרות לבחור בין כמה אפשרויות. תופתעו לגלות אילו שיקולים צצים ברגע האחרון: מתן מלגות, והצעות אטרקטיביות אחרות, או להפך קיצוץ בתקציב האוניברסיטה, קיצוץ בסגל האקדמי ועוד, גלו פתיחות ואורך רוח ושימרו על כל האופציות פתוחות.
  • בדקו עלויות וודאו שברשותכם תקציב מתאים. קחו בחשבון את שכר הלימוד וגם את יוקר המחייה. חשוב שתפנימו שהלימודים האינטנסיביים והתחרותיים הנדרשים בתחום זה, לא יותירו בידכם זמן להשלמת הכנסה. בארה"ב ובארצות רבות באירופה, אסור לתלמידי חוץ לעבוד. ביטוח הבריאות שבארצות אלו גבוה מאוד ויתרונכם כישראלים הוא שיש בידכם האפשרות לבחור לרכוש פוליסה מחברת ביטוח סטודנטים ישראלית במחיר זול לאין ערוך.  גם אם אתם כבר התחלתם את לימודיכם בחו"ל מומלץ מאוד שתרכשו פוליסה ישראלית. חברת הפניקס בשיתוף Trip4You בנו תוכנית המותאמת במיוחד לסטודנטים ישראלים בחו"ל והם מספקים פוליסה שעונה במדויק על הצרכים של הסטודנטים וגם על דרישות האוניברסיטה, זאת, כאמור, בעלויות נמוכות במיוחד.
  • אם יש ברשותכם דרכון אירופי או אמריקאי, נצלו אותו. לאחר שנה עד שלוש שנים של מגורי קבע יוענקו לכם הטבות רבות, הנחות לתושבים ואשרות עבודה. לימודים בחו"ל נמשכים מספר שנים, זוהי תקופה ארוכה במידה המצדיקה מאמץ להוצאת דרכון שני. שווה להתייעץ עם עורכי דין ולבדוק אפשרות לקבלת דרכון על בסיס אזרחות של הורים או סבים. אתם לא חייבים להחזיק בדרכון איטלקי, לדוגמה, אם אתם הולכים ללמוד באיטליה, גם דרכון של מדינה אחרת החברה באיחוד האירופי, תקנה לכם זכויות רבות.
  • וודאו מה היא השפה שבה מתקיימים הלימודים. במדינות מזרח אירופיות מקובל שהלימודים מתקיימים באנגלית, במערב אירופה מקובל יותר השימוש בשפות מקומיות. כך או כך תצטרכו להוכיח שליטה בשפה, ולעמוד במבחני קבלה שיבחנו את אם רמת השליטה מספקת. בנוסף תצטרכו להוכיח רקע במתמטיקה, פיזיקה וביולוגיה. הגדישו מאמץ וזמן לרכישת ידע נאות בתחומים אלו, טרם תחילת שנת הלימודים הראשונה.
  • שימו לב שמועדי הסמסטרים בחו"ל שונים מאשר בארץ, שנת הלימודים מתחילה בספטמבר. 
  • בדקו האם האוניברסיטה שאתם מקווים ללמוד בה, הינה מוסד פרטי דבר המעיד לרוב שמדובר במוסד טוב אך יקר, או ציבורי ולכן, בדרך כלל, זול בהרבה כי אין בו מטרת רווח, אך רמתו עלולה להיות נמוכה.
  • התאקלמות: חשוב שתדעו ותפנימו שהחודשים הראשונים הולכים להיות קשים. לא זו בלבד שאתם נכנסים למסגרת תובענית וטוטאלית, אתם גם עושים זאת הרחק מהבית. קשיים הכרוכים במעבר לתרבות זרה הם בלתי נמנעים. קחו זאת בחשבון, נסו להיות רגועים וסלחניים כלפי עצמכם והסובב אתכם. אל תהססו לשתף ולבקש עזרה, חפשו אוזן קשבת אצל חברים וקרובים מהארץ וחו"ל.
  • כמובן תזכרו לדאוג לעצמכם ולרכוש ביטוח נסיעות לסטודנטים.

צור קשר

עבור לתוכן העמוד