הפניקס - חברה לביטוח

ביטוח אופניים בחו"ל

ביטוח אופניים בחו"ל הוא אחד המרכיבים החשובים וההכרחיים לפני נסיעה לחו"ל למטרת טיולי אופניים. אך לפני הבדיקות לגבי ביטוח אופניים בחו"ל, למה בעצם כדאי לנו לקחת איתנו את האופניים שלנו לחו"ל?

בארצות אירופה ובארצות נוספות באופן כללי, קיימת מודעות רבה לרוכבי האופניים, לדרכי הנסיעה שלהם ולכל הכרוך בכך, בניגוד למודעות בארץ. בעקבות כך, ישראלים רבים חשים את הצורך לשבילי אופניים מסודרים ונוחים, במיוחד לאחר טיול בחו"ל ומה שעיניהם ראו שם. גם אני חוויתי חוויה דומה מאוד לזו.

באחד מטיוליי בחו"ל, ובמיוחד בארצות אירופה השונות, נוכחתי לראות כי תושבים ותיירים רבים, משתמשים באופניים ככלי התחבורה העיקרי שלהם העוזר להם להתנייד ממקום למקום. התפעלתי ממראה עיניי ומהפתיחות שיש לרוכבי האופניים. ישנם שבילים המיוחדים להם, יש לרוכבי האופניים דרכי גישה נוחות לכל מקום ומקום ושבילי האופניים מצויים לאורכה ולרוחבה של כל העיר. בארץ מערכת התחבורה לאופניים אינה מפותחת כלל וכלל. אמנם בערי מסוימים ישנם מסלולים או נתיבים שמוכשרים גם לצורך נסיעה על אופניים, אך הם מעטים מידי. ככלל, המודעות של הישראלי המצוי לזכות הנסיעה באופניים בארץ לרוכבים, היא לא מהגבוהות ביותר. נהגי רכבים אחרים לא נזהרים ומזלזלים בהם. הולכי רגל פוסעים בשבילים שיועדו לנסיעת אופניים בלב וכך חוסמים את המעבר ואת הנסיעה הנורמטיבית לרוכבים בהם.

כשראיתי את רוכבי האופניים בחו"ל ואת היחס והאפשרות הרבה שלהם לרכב בבטחה בחוץ, קינאתי נורא. לפתע חשתי בחשק וצורך עצום לרכוש אופניים משלי גם כן. ואם כבר החלטתי לרכוש לראשונה אופניים, אז שיהיו הטובים והאיכותיים ביותר.

חזרתי לארץ ומיד הדבר הראשון שחשבתי עליו, הוא ללכת לקנות אופניים. בהגיעי לחנות האופניים התחלתי בתהליך הבירור לגבי סוג האופניים שאקנה. נוכחתי לראות כי ישנם סוגי אופניים יקרים במיוחד במחירים שמגיעים חלקם למחיר רכב או כל כלי תחבורה אחר.  כמו כן, התלבטתי בין קניית אופניים במקום מוכר שבו עלויות האופניים הן גבוהות, לבין קניית אופניים זולות יותר מיד שניה במקום פחות מוכר. גם אם הייתי קונה יד שניה, תמיד היה בי הספק כי איכות האופניים אינה גבוהה מידי והם יתקלקלו במהרה כך שההשקעה הכספית תרד לטימיון.

חשבתי לעצמי, מה יהיה כשארצה לקחת עמי את האופניים החדשים שאקנה איתי לנסיעה הבאה לחו"ל? איך אוכל לשאת אותם עמי ולשמור עליהם? האם כשם שיש ביטוח נסיעות לחו"ל, קיים גם ביטוח אופניים בחו"ל? ההתלבטות אם לרכוש אופניים מיד שניה, חידדה עוד יותר דילמה זו. לא ידעתי אם ישנה אפשרות בכלל לבטח אופניים שהם יד שניה ומי יסכים לכך.

כעבור זמן מה, אכן החלטתי לטוס שוב לחו"ל והפעם למטרת טיול אופניים בחו"ל. עוד לפני שבחרתי את מקום הנסיעה, התחלתי לברר בנושא ביטוח אופניים בחו"ל. נוכחתי לגלות כי אכן ניתן לרכוש ביטוח אופניים בחו"ל באתר הסוכנות TRIP4YOU והוא לא יקר מידי יחסית לביטוחים אחרים של כלי תחבורה ואפילו מומלץ.

כדי לדאוג לשקט הנפשי שלכם בנסיעה על אופניים בחו"ל, רצוי תמיד לדאוג לבטח את עצמכם בביטוח מסוג זה, גם אם לא תעשו שימוש מסיבי או מרכזי במהלך הטיול באופניים. מוטב לא לקחת סיכונים כי לעולם אין לדעת מה יהיו ההשלכות לכך.

  

צור קשר

עבור לתוכן העמוד