הפניקס - חברה לביטוח

ביטוח נסיעות לחו"ל - ביטוח כבודה

רבים מאיתנו יוצאים מדי כמה זמן לטיול בחו"ל. ישנם המעדיפים טיול לארצות אירופה הקרות, ישנם המעדיפים לארצות ובהם חופי ים מרהיבים ושמש חמה. יש כאלה שיעדיפו דווקא טיול ג'יפים, טיולי אופנועים, סקי או ספורט  אתגרי אחר.  לפני היציאה לטיול, ולא משנה מאיזה סוג הוא נמנה, ישנה הכנה ארוכה ולפעמים מייגעת של כל הציוד שעלינו לקחת עימנו. לפעמים אנו לוקחים איתנו ציוד שהוא יקר ערך עבורנו ואף יש דברים שהם בעצמם שווי ערך ויקרים. ולכן כשם שאנו רוכשים ביטוח נסיעות לחו"ל מכיוון שקיים חשש וסיכון לבריאותנו בכל מקום , כך יש לרכוש ביטוח כבודה לחו"ל מפני החשש שמא יקרה דבר, יינזק או יאבד דבר מהציוד שלנו.
סיפורו של א' מתחיל ביום בהיר אחד בו החליט לעשות טיול חובק מספר ארצות באירופה. א', שהיה מטייל מנוסה, נהג לטייל מידי כמה שנים בחבלי ארץ סמוכים ביבשות שונות. הפעם הוא החליט כי יעשה טיול שיכלול מחוזות שונים בספרד, צרפת ויקנח ברביירה האיטלקית. בניגוד לטיול הקודם שלו באפריקה, א' הסיק שמכיוון שמדובר במדינות בטוחות ומסודרות יותר, קטנים הם הסיכויים שיאבד את הכבודה עמה הגיע. בפעמים הקודמות שבהם נסע לארצות פחות בטוחות, ידע שאין מנוס אלא מלבצע ביטוח כבודה. הפעם הוא היה בטוח בעצמו. הדבר עלה לו ביוקר. כאשר לקח טיסה פנימית מספרד לצרפת, גילה לתדהמתו לאחר הנחיתה כי תיק חשוב שהיה ברשותו והכיל מסמכים חשובים ויומנים שתיעדו את טיולו, אבד. התיק שהיה מאד יוקרתי בשוויו ושאר המסמכים לא נמצאו. מכיוון שלא היה לו ביטוח כבודה, הוא לא יכול היה לקבל החזר מהביטוח עבור התיק היקר. לרווחתו, שאר הציוד הגיע ליעדו. באותו רגע, החליט א' כי מרגע זה והלאה, הוא יכין מבעוד מועד ביטוח כבודה לכל טיול חובק עולם, גם אם הוא בן מספר ימים.
הסיפור של א' רק ממחיש לנו מדוע כה חשוב לבצע ביטוח כבודה לפני נסיעה לחו"ל ולקחת זאת בחשבון לא פחות מביטוח נסיעות לחו"ל או מה לארוז בתיק הרחצה.
ביטוח כבודה הוא ביטוח בסיסי ביותר שמציעה כל חברת ביטוח. כידוע, ניתן לאבד את המטען והציוד בזמן הטיול בגלל סיבות רבות ושונות: בבית המלון, ברחוב, באוטובוס או בכל מקום אחר במהלך הטיול בחו"ל. ביטוח כבודה הוא ביטוח עליו משלמים מדי יום, כולל יום הנסיעה ויום החזרה ארצה, על מנת לכסות נזקים ואבידות של המטען.
לרוב, פוליסת הביטוח אותה רוכשים לפני היציאה מהארץ היא פוליסה שכוללת בתוכה מגוון שירותים: אשפוז במיון, הטסה ארצה במקרים מאוד דחופים או הצלה אווירית ועוד.
במידה ואבד לכם המטען במהלך הטיסה, חשוב מאוד ליצור קשר עם חברת הביטוח וחברת התעופה בה טסתם. בכל זאת, צריך לעדכן את חברת הביטוח שלכם לגבי כל פרט ופרט שהיה במזוודה. לרוב, יש להגיש תלונה שתחנת המשטרה הקרובה בארץ הזרה ולפרט על העלות הכוללת של כל הציוד שנגנב או אבד.

אצלנו, ב-Trip4You תוכלו למצוא ביטוח כבודה הטוב והמשתלם ביותר.

 

צור קשר

עבור לתוכן העמוד