הפניקס - חברה לביטוח

ביטוח נסיעות נשים בהריון מה בודקים לפני טיסה לחו''ל ?


 

כולנו יודעים שבנסיעה לחו"ל צריך להפעיל ביטוח נסיעות, שכולל סיוע רפואי בחירום במקרה הצורך. אלא שהסיוע הזה אינו כולל מצבים הנובעים מהריון ולכן הריוניות נדרשות לתוספת ביטוח הריון מיוחדת. כיום יש היצע מפתה של חבילות נופש בחו"ל וכיף להתפנק רגע לפני הגעת התינוק החדש למשפחה. אז יחד עם בחירת היעד כדאי גם לדעת את הדברים הבאים לגבי ביטוח נסיעות לנשים בהריון.

למה נועד ביטוח נסיעות לנשים בהריון?

 

ביטוח הנסיעות הרגיל אינו כולל מצבים רפואיים קיימים שהיו ידועים עוד לפני הנסיעה (מצב רפואי קיים) וגם הריון הוא אחד מהם. אמנם הריון אינו מחלה, אבל כל אירוע הקשור בו, החל מבדיקת דם פשוטה ועד ללידה מוקדמת, עשוי להביא לאשפוז או לבדיקות שעלותם יקרה מאוד. מכיוון שבזמן הריון את ערנית הרבה יותר לכל שינוי גופני, גם סחרחורת קלה או חולשה ידרשו בדיקת רופא ולכן יש לעשות ביטוח נסיעות יעודי לנשים בהריון.

 

לטוס בהריון – האם זה כדאי

כיום רווחת ההסכמה שאין כל בעיה בטיסה בזמן היריון, כל עוד ההיריון תקין וההריונית חשה בטוב. עם זאת, יש הבדל בין שלבי ההיריון השונים, בהתאם למצבים שעלולים לקרות בהם. בטרימסטר הראשון אין כל בעיה, מלבד בחילות ואי נוחות, ולכן אם האישה מרגישה טוב היא יכולה לטוס. בשבועות מתקדמים יותר כדאי להתייעץ עם רופא לגבי הסיכונים או המצבים שיכולים לקרות. לאחר שבוע 32 ועד גיל 39 לא ניתן לטוס כלל, אלא אם הושג אישור מיוחד מחברת הביטוח. החל משבוע זה הלידה צפויה בכל רגע ולכן מומלץ מאד להישאר קרובה למקום שבו בחרת ללדת, כך תהיי רגועה ובטוחה שתכנית הלידה שלך תתבצע כסדרה. אם החלטת על שמירת דם טבורי, או אם הזמנת חדר ללידה טבעית, כדאי להיות בטוחה שהלידה תתבצע במקום הנבחר.

 

מה כולל ביטוח נשים בהריון בחו"ל?

ביטוחי נסיעות לנשים בהריון לחו"ל משתנים מחברה לחברה, ותלויים בשלב ההיריון. חלק מהחברות מבטחות עד שבוע 26 בלבד ויש שמבטחות עד שבוע 32 ועד גיל 39.

 

ישנם כיסויים ביטוחיים עד ל$ וכדאי להתאים את הביטוח למשך השהות בחו"ל וליעד הטיסה. לרוב ביטוח נסיעות נשים בהריון כולל את הדברים הבאים:

· כיסוי הוצאות אשפוז והוצאות הקשורות בסיבוכי הריון במהלך הטיול בחו''ל.

· כיסוי הוצאות לידה במקרה של לידה מוקדמת.

· הטסת היולדת והפג הנולד להמשך טיפול בישראל.

 

באילו מצבים לא ניתן לעשות ביטוח נסיעות

ביטוח נשים בהריון לחו"ל מכסה רק הריונות המוגדרים כתקינים. במצבים הבאים לא ניתן לבטח כלל:

· אשה הנמצאת בהריון המוגדר כהריון בסיכון.

· אשה הנמצאת בהריון שהושג באמצעות טיפולי פוריות.

· אשה הנמצאת בשבוע 32 ומעלה. ועברה את גיל 39.

 

הדברים שצריך לברר עם חברת התעופה

לכל חברת תעופה יש את הנהלים שלה לגבי טיסה בהריון מתקדם, ללא כל קשר לביטוח נסיעות. לכן צריך לברר מראש אילו מסמכים יש להציג לפני העלייה למטוס ולהכין ואתם מראש. יש חברות תעופה שאף דורשות להציג את המסמכים שבוע לפני הטיסה. יש חברות שדורשות מילוי שאלון וכולן דורשות מכתב בעברית ובאנגלית מהרופא המטפל, שמאשר לך לטוס ומפרט באיזה שבוע את נמצאת ומה מצבך הרפואי.

 

הדברים שצריך לברר על מקום היעד

בהתאם לשלב ההיריון שלך, מומלץ לברר מה הנגישות למוסדות רפואיים במקום שאליו את נוסעת. האם יש בית חולים קרוב, האם יש מרפאת נשים שהגישה אליה נוחה והאם ניתן להזעיק רופא במידת הצורך.

 

לסיכום, טיסה לחו"ל בהריון דורשת בירור רב יותר לגבי הכיסוי של חברות הביטוח השונות. בהתאם לשלב ההיריון שלך, כדאי לבצע סקר שוק לגבי המקרים שהביטוחים השונים מכסים ולגבי הנהלים של חברות התעופה. כך תוכלי לטוס ולהתפנק בחופשתך בלי לדאוג לכלום.

 

לעזרה והתיעצות בכל עת ומקום ורכישה און ליין 

צוות TRIP4YOUביטוח נסיעות לחו''ל

צור קשר

עבור לתוכן העמוד