הפניקס - חברה לביטוח

ביטוח בריאות פרטי – מה הם נותנים ולמה צריך אותם?

אזרחי ישראל מבוטחים כולם בביטוח בריאות ממלכתי, אז למה לעשות ביטוח פרטי? התשובה תלויה בסוג הביטוח. כדי שכל אחד יוכל להשיב עליה בעצמו, הנה סקירה שתבהיר לכם מהו ביטוח פרטי, מה יש בו שאין בממלכתי, מה חסר בו ולאילו דברים לשים לב כשרוכשים אותו.

 

למה לשלם על ביטוח בריאות פרטי

קופות החולים מבטחות את כולנו במגוון צרכים רפואיים, החל מביקור אצל רופא המשפחה וסבסוד תרופות ועד לאשפוז בבית חולים וניתוחים במקרה הצורך. בנוסף, קופות החולים מציעות ביטוחים משלימים שמאפשרים התייעצויות עם רופאים מומחים מחוץ לקופה, כיסוי תרופות וטיפולים שאינם בסל הבריאות ואפילו טיפולים אלטרנטיביים במחיר נמוך. למעשה, הביטוחים המשלימים הם ביטוחי בריאות פרטיים לכל דבר, שנעשים באמצעות חברות ביטוח חיצוניות. בדרך כלל הם יעלו כמה עשרות שקלים בחודש.

 

אז למה בכל זאת עושים ביטוח פרטי? לעומת הביטוחים המשלימים, ביטוחי הבריאות הפרטיים שתעשו מחוץ לקופת החולים יקנו לכם טיפולים ותרופות באופן נרחב יותר ובכיסוי כספי רב יותר, ועם הגבלות קטנות יותר. הדבר הכי חשוב במהלך רכישת ביטוח פרטי הוא להימנע מכפל ביטוחים. עיינו בפוליסת הביטוח המשלים שלכם והביאו אותה למפגש עם סוכן הביטוח הפרטי. דאגו שלא יהיו מרכיבים שתשלמו עליהם פעמיים.

 

מהם הדברים העיקריים שחייבים להיות בביטוחי הבריאות הפרטיים

ניתוחים בארץ ובחו"ל – כיסוי ניתוחים שנעשים בישראל באופן פרטי. הכיסוי ניתן ללא קשר לכיסוי קופות החולים. כלומר, גם אם קופת החולים מממנת את הניתוח, תקבלו פיצוי מהביטוח הפרטי. בנוסף, ניתן כיסוי לביצוע ניתוחים בחו"ל, כולל כיסוי הוצאות נלוות, כגון טיסה, לינה של מלווה ועלות השהות בחו"ל. ניתן לקבל הלוואות לצורך טיפולים אלה ולנסוע בראש שקט. חברת הביטוח תחזיר את ההוצאות האלה.

 

טיפולים חדשניים – חברות הביטוח הפרטיות מכסות גם טיפולים חדשניים ויקרים שמחליפים את הצורך בניתוח. מדובר בפעולות לא פולשניות שמונעות את הסיבוכים שבניתוח.

טיפולים מיוחדים - לעתים קיים צורך בטיפולים מיוחדים מצילי חיים שלא ניתנים במסגרת ביטוח הבריאות הממלכתי, או שניתן לעשותם רק בחו"ל.

השתלות – הביטוחים הפרטיים חייבים לכסות השתלות בארץ ובחו"ל של האיברים ריאה, לב, כליה, לבלב, וכבד, והשתלות של מח עצם. תנאי הזכאות בביטוחים הפרטיים הם קלים יותר.

תרופות שאינן בסל הבריאות – ביטוחי הביאות הממלכתיים נתונים להנחיות של משרד הבריאות לגבי תרופות שבסל ולגבי ההתוויות לשימוש בהן. הביטוחים הפרטיים יכולים לכסות תרופות מסוימות גם לטיפול במחלות שהן אינן מיועדות להן, אם הוכח במחקר שהן יעילות.

בדיקות וטיפולים אמבולטוריים – בדיקות הדמיה, בדיקות היריון, טיפולים פיזיותרפיים וכו'.

 

רפואה משלימה – מימון חלקי של טיפולים אלטרנטיביים כגון שיאצו, הומיאופתיה ודיקור. כיסוי זה כולל טיפולים במקומות שאינם מרכזים רפואיים. למשל, במלונות ים המלח נעשים סוגי טיפולי רבים על ידי מטפלים מקצועיים. כשרוכשים ביטוח, כדאי לוודא שהוא עובד עם מקום הטיפול המועדף עליכם.

מרכיבים נוספים בביטוח הפרטי

ביטוח פרטי לא נמכר כיחידה אחת, אלא מורכב לפי הצורך שלכם. שבו עם סוכן הביטוח, עברו על כל מרכיב אפשרי וחשבו אם יש לכם צורך בו. בנוסף למרכיבי החובה שהזכרנו, ניתן להוסיף גם ביטוח סיעודי, ביטוח מחלות קשות, ביטוח שיניים ועוד. כל כיסוי ביטוחי נוסף מעלה את הפרמיה החודשית.

כמה עולה ביטוח בריאות?

עלות ביטוח פרטי נעה בין עשרות למאות שקלים בחודש. המחיר תלוי ברמת הכיסוי, בגיל המבוטח ובמספר מרכיבי הביטוח. מכיוון שכל חברת ביטוח מציעה תכניות שונות, כדאי לעשות מחקר שוק ולוודא מהי התכנית המתאימה ביותר עבורכם, לפי מצבכם הבריאותי, גילכם והיכולת הכספית שלכם.

האם כל אחד יכול לעשות ביטוח פרטי?

לפני חיתום פוליסת הביטוח תתבקשו למלא שאלון רפואי ולהביא מסמכים שמאשרים את מצבכם הרפואי. לפי מצבכם, חברת הביטוח יכולה להחליט שלא לבטח אתכם בכלל, או לבטח אתכם עם החרגה לגבי כל מקרה שנוגע למחלה שהייתה קיימת לפני החיתום.


האם ביטוח נסיעות כלול בביטוח בריאות פרטי
?

ישנם סעיפים חופפים אך תמיד חשוב לקנות ביטוח נסיעות בכדי לקבל את הכיסוי המלא

 

נשמח לעמוד לשרותכם בכל עת ומקום

TRIP4YOU - ביטוח נסיעות לחו''ל

צור קשר

עבור לתוכן העמוד