הפניקס - חברה לביטוח

ביטוח בריאות פרטי בישראל

ביטוח בריאות   

 

אמרה עממית ידועה טוענת ש"עם בריאות לא משחקים". רבים מאיתנו לוקחים את הבריאות שלנו כמובן מאליו, ומתקשים לחשוב על מצבי בריאות חריגים בעודנו נתונים במרוץ החיים השגרתי. מתי בפעם האחרונה עצרתם לחשוב על מצבי בריאות שחורגים מגדר הנורמה? רוב בני האדם נוטים להזניח עיסוק במה שנדמה ש"יהיה בסדר", ומעדיפים לשקוע בשגרה מבורכת של עבודה, לימודים, קפיצה שנתית לנופש באילת וכיו"ב. רבים מאתנו משאירים את כל הקשור בנושאי הבריאות וביטוח הבריאות ליד המקרה או לעתיד לבוא, או מקווים שמישהו, ומוטב שיהיה זה מכר או בן משפחה שלמד מנהל עסקים, כלכלה או ביטוח, יקבל עבורנו את ההחלטות בנושאים אלו. על מנת שנוכל להמשיך להנות מן הבריאות ולא להיות טרודים בעתיד, מומלץ להסדיר את שאלת הכיסוי הרפואי של כל בני המשפחה באופן יזום ומושכל. לפניכם מדריך לבחירת ביטוח בריאות פרטי.

 

אילו מסגרות של ביטוחי בריאות קיימים בישראל?

אזרחי ישראל זכאים על פי החוק לביטוח בריאות ממלכתי, המעניק לכל אזרחי המדינה שירותי רפואה ובריאות בסיסיים באמצעות אחת מקופות החולים. נוסף על ביטוח הבריאות הממלכתי יכולים אזרחי ישראל להרחיב את סל הביטוח הבסיסי הניתן על ידי המדינה בשני אופנים:

-          הצטרפות לתכניות הרחבה, המעניקות שירותים נוספים ומשלימים לביטוח הבריאות הממלכתי. הצטרפות לאחת מן התכניות הללו כרוכה בבחירה ובתשלום נוסף.  

-          ביטוח בריאות פרטי – תכנית ביטוח בריאות באורח פרטי, המוענקת על ידי אחת מחברות הביטוח, ומעניקה כיסוי נרחב למגוון הוצאות ומצבים רפואיים, ובאופן נרחב יותר מן הביטוח הממלכתי הבסיסי ומן הכיסויים המשלימים של קופות החולים.

 

מדוע מוצעים ביטוחים נוסף על ביטוח הבריאות הממלכתי?

חוק ביטוח בריאות ממלכתי מבטיח לכל תושבי ישראל קבלת סל שירותי בריאות בסיסי, וזאת על ידי רישום לאחת מקופות החולים. החוק קובע ומגדיר סל בריאות שמוענק לכל אזרחי ישראל והינו אחיד ומשותף לכל קופות החולים. חלק מקופות החולים מציעות לחבריהן שירותי בריאות נוספים, המאפשרים קבלת תרופות וטיפולים שאינם כלולים בסל המינימלי הממומן בידי המדינה. עם זאת, בסל הבסיסי אין נכללים טיפולים חדשניים וכן חלק מן התרופות היקרות הקיימות בשוק. אזרחים רבים המבקשים להיות ערוכים למצבי בריאות שונים ועתידיים פונים לרכוש נוסף על סל הבריאות הממלכתי ונוסף על ההרחבות של קופות החולים גם ביטוחי בריאות פרטיים, בהתאם לצורכיהם.

 

מהו ביטוח בריאות פרטי?

כאשר אתם נתקלים בצמד המלים "ביטוח בריאות", הכוונה היא בדרך כלל לביטוח בריאות פרטי, שהינו שירות של חברות הביטוח. כל חברת ביטוח מציע ביטוחי בריאות וכיסויים במסלולים שונים, בהתאם לגיל ולמצב הבריאות של הרוכש. דוגמאות למסלולים שניתן לרכוש במסגרת ביטוחית שכזו הינן:

-          ביטוח סיעודי: ביטוח המעניק למבוטח פיצוי כספי במקרים של התדרדרות המצב הרפואי ובמקרים של מבוטח הזקוק לשירותים סיעודיים. ביטוח זה נועד להבטיח הקלה והטבה באיכות החיים של המבוטח הסיעודי.

-          ביטוח מחלות קשות: זהו מסלול ביטוחי המעניק סכום כסף מוסכם כפיצוי במקרים של מחלות או אירועים רפואיים קשים שבהם לקה המבוטח, ושצוינו מראש בפוליסה. ביטוח זה מעניק כיסוי להוצאות רפואיות ואחרות שנגרמות עקב המצב הרפואי של המבוטח.

-          ביטוח ניתוחים ותרופות: מעניק כיסוי לרכישת תרופות שאינן מצויות בסל הבריאות או כיסוי לניתוחים, השתלות ופרוצדורות רפואיות במסגרות מיטביות בארץ ובחו"ל.

-          ביטוח תאונות אישיות.

-          ביטוח לחולי סכרת.

 

כיצד לבחור ביטוח בריאות?  

בעולם ביטוחי הבריאות קיימים היצע ומבחר גדול. על כן מומלץ לערוך השוואת מחירים בין מספר חברות טרם הרכישה, ולהתמקד בתחומי הכיסוי והביטוח הרלבנטיים עבורכם. בין השיקולים לרכישת ביטוח הכניסו את התקציב העומד לרשותכם, וכמובן את התנאים, ההרחבות והכיסויים שנכללים בפוליסה המוצעת לכם. שימו לב כי מרבית הציבור מבוטח בביטוחי בריאות משלימה של קופת החולים אליה הוא משתייך, ולכן כדאי לבדוק כי הפוליסה המוצעת אינה מכילה כפילויות. את השוואת המחירים ניתן לערוך באמצעות רשת האינטרנט, וכן לקבל הצעות מחיר המותאמות עבורכם, ללא תשלום וללא התחייבות.

 

ביטוח נסיעות לחו''ל

חשוב לציין שיש סעיפי ביטוח חופפים בין ביטוח בריאות פרטי לביטוח נסיעות לחו''ל אך תמיד כדי ומומלץ לרכוש ''ביטוח נסיעות'' כפוליסה עצמאית לאותה נסיעה בכדי לקבל את הכיסוי הביטוחי המלא.

 

נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת ומקום.

צוות TRIP4YOU ביטוח נסיעות לחו''ל

 

                                  

 

צור קשר

עבור לתוכן העמוד