הפניקס - חברה לביטוח

השוואה בין פוליסות ביטוח נסיעות

ציבור נרחב מישראל נוהג לנסוע לחופשות בחו"ל. עליכם להגן על עצמכם ולרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל.
ניתן למצוא כיום בשוק מגוון פוליסות ביטוח נוסעים  לחו"ל ולכן חשוב לבצע  השוואת ביטוח נסיעות לחו"ל. הביטוחים משתנים מחברה לחברה,  שכן תנאי המינימום המחויבים על-פי החוק אינם מתייחסים לסכומי הביטוח. כל מבטח קובע לעצמו  גבולות אחריות שונים לכל אירוע. נושא ביטוח הנסיעות לחו"ל עשוי  איפוא להקשות ולבלבל אדם שאינו בקי ברזי הביטוח. להלן רשימת נושאים אותם אנו ממליצים לכם לבדוק ולהשוות כאשר אתם ניגשים לביצוע השוואת ביטוח נסיעות לחו"ל.

אצלנו ב TRIP4YOU תוכלו לקבל ביטוח נסיעות  המותאם בצורה מורחבת לצרכיכם , לגילכם , למצבכם הבריאותי וליעד הנסיעה.

ביטוח נסיעות לחו"ל באמצעות כרטיסי אשראי
חברות כרטיסי האשראי מספקות כידוע ביטוח נסיעות חינמי ללקוחות אשר אוחזים בכרטיסים בינלאומיים. ביטוח זה מוגבל  ל- 45 ימים לכל טיול . ביטוח זה הינו בסיסי. לעיתים נדרשת הודעה מוקדמת והתנאי לכניסת הביטוח לתוקף הוא מתן  הודעה למבטח בטרם היציאה מהארץ. לכן אם אתם שוקלים להשתמש בביטוח החינמי מומלץ לבצע השוואת תנאי ביטוח הנסיעות לחו"ל.
 

ביטול נסיעה
ביטוח הנסיעות לחו"ל מכסה מקרים  של ביטול נסיעה עקב סיבות המפורטות בפוליסה. למשל: מוות ממחלה  או מתאונה של המבוטח או של המלווה, אשפוז או מוות של בן משפחה קרוב, ביטול טיסות של שירות המטוסים עקב מהומות או מגפה בארץ היעד ועוד.  כשאתם מבצעים השוואת ביטוח נסיעות לחו"ל בדקו נקודה זו. בכל מקרה לצורך הגנה מפני מצב כזה אנו ממליצים להקדים ולרכוש את  הביטוח חודש לפני הנסיעה.


השפעת המצב הרפואי
ביטוח הנסיעות לחו"ל הבסיסי  אינו מכסה החמרה במצב רפואי קיים. ביטוח מסוג  זה ניתן לרכוש בתוספתת פרמיה אצל חלק מן המבטחים.  לכן מומלץ  כי בעת השוואת ביטוח נסיעות לחו"ל תעיינו  ברשימת ההחרגות בטרם  עריכת ביטוח נסיעות שלכם ותבחרו  בפוליסה המתאימה לכם ביותר.
 
יש לציין כי הרחבה זו  לא נועדה לטיפולים שגרתיים שנועדו לייצב את מצבו של החולה. מסיבה זו לא יכסה ביטוח נסיעות  עלות תרופות שנוטלים חולים אופן שיגרתי.
במקרה של בעיה רפואית, דורשות חברות הביטוח את הצהרת המבוטח כי מצבו של המבוטח יציב וכי לא חלה הרעב במצבו הרפואי  במשך חצי  השנה הקודמת לעריכת הביטוח.

לצורך השוואת ביטוח נסיעות לחו"ל ריכזנו כאן את עיקרי המצבים אשר אינם מכוסים בביטוח החמרה במצב בריאותי:

• טיפולים ותרופות אשר נקבעו  טרם צאתכם מהארץ
• טיפולים ובדיקות אותם ניתן לדחות עד למועד חזרתכם לארץ
• בדיקה  בלתי- שגרתית לשם בירור רפואי
• הימצאות המבוטח ברשימת המתנה לטיפול רפואי או לניתוח
• מצב בו הומלץ על-ידי הרופא המטפל כי הנסיעה לא תתבצע.
• מחלה אשר חלה בה החמרה או שלא הייתה מיוצבת בששת החודשים שקדמו  לנסיעה
• מחלת סרטן, איידס, וכל מחלה שבגינה עמד המבוטח לפני התערבות רפואית או כירורגית
• השתלת איברים, צנתור וניתוחי לב אשר לא אירעו  בסמוך לאוטם שריר הלב בחוץ לארץ
• שמירת הריון ולידה.
• מבטחים אחדים  אינן מקבלים לביטוח אנשים החולים במחלות מסוימות.כגון  אנגיוגרפיה (בלון), השתלת קוצב לב קבוע, דיאליזה, MS וC.F-.

גיל הנוסעים
אם  בכוונתכם לקחת עימכם ילדים לחו"ל , או אם עברתם את גיל 60  אנא  בדקו  את מגבלות הגיל בפוליסה. עליכם לבחור בביטוח נסיעות  תואם. שימו לב: פוליסות מסוימות  מכסות  הוצאות אשפוז רק עד גיל מסוים, קיימות פוליסות הכוללות הגבלות גיל לגבי מטען הילדים, קיימות מגבלות של גיל  לאירוע של קיצור הנסיעה ועוד. גם ביטוח ביטול השתתפות עצמית לרכב שכור אינו תקף  בעת נהיגת נהגים מעל ומתחת לגיל הנקוב בפוליסה. שימו דגש על נושאים אלו בעת השוואת ביטוח נסיעות לחו"ל

 
ארצות היעד

כידוע עלויות שירותי הבריאות והאשפוז משתנות  ממדינה למדינה. עלויות האישפוז באירופה  דומות  לעלויות האשפוז בישראל. בארצות  הברית ובקנדה העלויות גבוהות יותר ולכן  רצוי לרכוש פוליסה המקנה כיסוי לסכום ביטוח גבוה יותר להוצאות אשפוז. בנוסף,  אם אתם מתכננים להגיע למקומות הרחוקים ממרכזי אוכלוסין  ומבתי-חולים רצוי לרכוש ביטוח  המכסה הוצאות העברה לבית-חולים בארץ באמבולנס אווירי.  חברות ביטוח אחדות מאפשרות  לרכוש כיסוי מלא להוצאות הטסה רפואית לישראל תמורת תוספת פרמיה. שוב – מומלץ לברר זאת בעת השוואת ביטוח נסיעות לחו"ל.

 
משך השהיה בחו"ל
ניתן לבטח תקופת שהיה של שנים עשר חודשים בחו"ל. אם ברצונכם לטוס לחו"ל לתקופות ארוכות עליכם לרכוש ביטוח רפואי באותה מדינה בה תשהו.
במידה ואתם מעוניינים להאריך את תקופת הביטוח לאחר שיצאתם כבר מהארץ הפרוצדורה מורכבת יותר. לכן רצוי  לרכוש ביטוח לתקופה המרבית ולקצר את תקופת הביטוח במידה וחזרתם לפני תום התקופה.

 ספורט אתגרי
על פי רוב פוליסות הביטוח הבסיסיות אינן מכסות עיסוק בספורט אתגרי  כגון סקי מים, טיפוס הרים, צלילה וסקי שלג. רוב חברות הביטוח משווקות ביטוח לעיסוק בספורט אתגרי  בתוספת פרמיה. נקודה חשובה בהשוואת ביטוח נסיעות לחו"ל. 


הריון
ביטוח הנסיעות לחו"ל אינו נועד לכסות סיבוכי הריון. ניתן למצוא כיסוי כזה, אולם קיימים הבדלים בין הפוליסות השונות לגבי סכומי הביטוח המירביים לאשפוז ולהוצאות רפואיות.
יש לזכור כי על פי רוב מגבילות חברות הביטוח את הכיסוי עד מלאת 32 שבועות להריון ועד גיל 39.  חשוב לציין כי ההרחבה לספורט חורף ולסקי איננה חלה על נשים הרות.

 
רכב שכור בחו"ל

באם אתם עומדים לשכור  רכב בחו"ל נבהיר כי ביטוח הנוסעים  אינו מבטח הוצאות אותן יש לבטח במסגרת ביטוח רכב חובה בחוץ לארץ.  כן ניתן למצוא בשוק פוליסות המאפשרות לבטל  את ההשתתפות העצמית לרכב השכור. בררו זאת בעת שאת מבצעים את ההשוואה של ביטוח הנסיעות לחו"ל.

 ביטוח המטען
אחד המרכיבים החשובים בביטוח הנסיעות לחו"ל הינו ביטוח המטען. אם בכוונתכם להקדים את מסירת המטען, מומלץ כי ביטוח הנסיעות יהיה תקף כבר מאותו היום. אם בכוונתכם לקחת עימכם דברי ערך כגון מצלמות ותכשיטים השוו את סכומי הביטוח בפוליסות השונות.  הסכומים משתנים מפוליסה לפוליסה וניתן להגדילם תמורת תוספת פרמיה עד לתקרה מסוימת . למניעת כפל ביטוח ודאו שלא ביטחתם  מוצרים אלו  בביטוח "כל הסיכונים לחו"ל " במסגרת ביטוח תכולת דירתכם.

 .
המשך טיפול ואשפוז בארץ 
נושא קריטי לברור בעת השוואת ביטוח נסיעות לחו"ל  הוא  כיסוי המשך אשפוז בארץ עקב תאונה או מחלה בחו"ל. חברות הביטוח צמצמו את מספר ימי האשפוז המכוסים בארץ וקבעו מספר מגבלות, אולם  באופן עקרוני המשך האשפוז בארץ - מכוסה.

מה אינו כולל ביטוח נסיעות  לחו"ל  ?
לא כל ההוצאות מכוסות בביטוח. להלן עיקרי הכיסויים החריגים:
• הביטוח אינו תקף במקרים הקשורים  בספורט אתגרי : סקי, צלילה, טיפוס הרים וסקי מים. יש כאמור  לרכוש הרחבה.
• מצב רפואי אשר הטיפול בו היה צפוי בעת רכישת הביטוח או היציאה לחו"ל או במשך 6  החודשים שקדמו לה. כפי שציינו ניתן לרכוש הרחבה להחמרה במצב רפואי.
• ביטוח הוצאות אשפוז אינו מכסה לידה, הפלה, שהות בסנטוריום, הפרעה נפשית ותוכניות מרפא.
• ביטוח הוצאות רפואיות שלא בעת אשפוז אינו מכסה פיזיותרפיה, כירופרקט , טיפול או ניתוח חניכיים.
• ביטוח המטען אינו כולל: משקפיים, עדשות מגע, דברי אומנות וכיוצ"ב.
• הכיסוי למזוודה עצמה מוגבל על פי רוב לנזקי גניבה ואש.
• מטען הנגנב מרכב או מתא שמירת חפצים מבוטח רק עד 15% מסכום הביטוח למטען.
• נזקי רעידות אדמה מוגבלים בהתאם לרשום בפוליסה.
• השתתפות פעילה בפעולה מלחמתית וכן טיסה שלא כנוסע בשירות טיסות  סדיר אינם מכוסים.

 

אצלנו ב TRIP4YOU תוכלו לקבל ביטוח נסיעות  המותאם בצורה מורחבת לצרכיכם , לגילכם , למצבכם הבריאותי וליעד הנסיעה.

נשמח לעמוד לשרותכם בכל עת ומקום

TRIP4YOU - ביטוח נסיעות לחו''ל

 

צור קשר

עבור לתוכן העמוד